arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۸۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۲۲ - ۱۴ آذر ۱۳۹۹

چگونه بازی‌های پلی استیشن ۴ را به پلی استیشن ۵ انتقال دهیم؟

اگر به تازگی یک پلی استیشن ۵ خریده‌اید و نمی‌خواهید بازی‌های پلی استیشن ۴ خود را دوباره دانلود کنید، چند راه حل دارید: از طریق یک هارد اکسترنال، از طریق وای فای، دانلود دوباره یا استفاده از دیسک.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اگر به تازگی یک پلی استیشن 5 خریده‌اید و نمی‌خواهید بازی‌های پلی استیشن 4 خود را دوباره دانلود کنید، چند راه حل دارید. به هر حال، یکی از مزیت‌های کنسول‌های نسل بعدی این است که با بازی‌های نسل گذشته سازگار هستند، پس چرا بازی‌های پلی استیشن 4 خود را به پلی استیشن 5 انتقال ندهیم؟

خوشبختانه چند راه برای این کار وجود دارد: از طریق یک هارد اکسترنال، از طریق وای فای، دانلود دوباره یا استفاده از دیسک. در این راهنما، هر چهار روش را توضیح خواهیم داد.

انتقال از طریق هارد اکسترنال

ساده‌ترین و آسان‌ترین راه انتقال بازی‌های پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5، استفاده از هارد اکسترنالیست که به احتمال زیاد برای PS4 خود استفاده می‌کردید. برای هر بازی که در یک هارد اکسترنال نصب شده، تنها کافیست که هارد را از PS4 جدا و به PS5 وصل کنید. همین، هیچ تبدیل یا فرمت یا از این داستان‌ها لازم نیست و مستقیما می‌توانید بازی‌های خود را روی کنسول جدید تجربه کنید.

اگر امکانش را دارید، قبل از رها کردن PS4 خود سعی کنید تا حد امکان تمام بازی‌هایتان را به یک هارد اکسترنال منتقل کنید تا دردسر کمتری در آینده داشته باشید.

انتقال از طریق Wi-Fi

برای بازی‌هایی که در هارد داخلی کنسول نصب شده‌اند، می‌توانید از یک پروسه انتقال مخصوص استفاده کنید. برای این کار باید در پلی استیشن 5 خود به مسیر زیر بروید:

Settings > System > System Software > Data Transfer

سپس، راهنمای روی صفحه را دنبال کنید. هم PS4 و هم PS5 باید همزمان روشن و به Wi-Fi یا از طریق کابل LAN متصل باشند.


بعد از اتصال، می‌توانید بازی‌های نصب شده روی پلی استیشن 4 را برای انتقال به پلی استیشن 5 انتخاب کنید. سپس، تنها کافیست که صبر کنید تا انتقال تمام شود.

دانلود دوباره بازی

اگر نمی‌خواهید از یک هارد اکسترنال استفاده کنید یا صرفا می‌خواهید چندتا از بازی‌های PS4 را روی PS5 بازی کنید، همواره امکان دانلود دوباره همه چیز وجود دارد. تمام بازی‌های PS4 در لایبرری لیست خواهند شد. حتی می‌توانید در لایبرری فیلتری برای نمایش بازی‌های پلی استیشن 4 اعمال کنید و هر کدام که خواستید را دانلود کنید.

استفاده از دیسک
برای بازی‌های فیزیکی خود، می‌توانید دیسک را در پلی استیشن 5 قرار دهید و تمام. اما نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که آپدیت‌های بازی در این حالت منتقل نمی‌شوند، پس در جریان باشید که اگر دیسک Call of Duty Modern Warfare را قرار دهید قرار است با یک آپدیت کمرشکن مواجه شوید.

منبع: GamesRadar

نظرات بینندگان