arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۶۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۴ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۹

بیماری همسر ، بهانه لغو سفر نتانیاهو به امارات برای چهارمین بار

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که قرار بود امروز راهی امارات عربی متحده شود با بهانه قرار دادن بیماری همسرش ، برای چهارمین بار این سفر را لغو کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: به گزارش خبرگزاری رویترز، سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل (کان) گزارش داد که سفر از پیش تعیین شده بنیامین نتانیاهو به امارات که قرار بود روز پنجشنبه انجام شود، لغو شده است.

تارنمای صهیونیستی " تایمز آو اسرائیل" نیز گزارش داد که دلیل لغو این سفر بیماری همسر نتانیاهو و بستری شدن وی در بیمارستان بوده است.

پیش از این رسانه های صهیونیستی گزارش داده بودند که به احتمال زیاد بنیامین نتانیاهو در سفرش به امارات متحده عربی با "محمد بن سلمان" ولیعهد عربستان هم دیدار خواهد کرد.

این رسانه ها اعلام کرده بودند که نتانیاهو  پنجشنبه در نخستین سفر خود پس از عادی سازی روابط با امارات، به ابوظبی می رود و با محمد بن زاید ولیعهد این امارت دیدار می کند.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی ۲۳ مرداد امسال با انتشار بیانیه مشترک از امضای توافق برای عادی‌سازی روابط میان ابوظبی و تل‌آویو و آغاز روابط دیپلماتیک میان دو طرف خبر دادند.

مراسم امضای توافقنامه عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو با منامه از یک طرف و پیمان صلح رژیم صهیونیستی با امارات ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) در کاخ سفید و در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا به صورت رسمی امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند

نظرات بینندگان