کد خبر: ۶۱۷۱۷۹
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۷ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰

توقف صدور مجوز تردد بین استانی / استاندار تهران: شاید نتوان سفرهای بین شهری را مدیریت کرد

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران، گفت: روزهای چهارشنبه و شنبه احتمالا روزهای کاری هستند و برای کارمندانی که از استان البرز و شهرستان های اطراف به تهران می آیند شاید نتوان سفرهای بین شهری را مدیریت کرد، اما سفرهای بین استانی با همکاری پلیس راهور کنترل خواهد شد و در همین راستا از فرمانداران خواسته ایم به هیچ شکل ممکن مجوز تردد بین استانی صادر نکنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: استاندار تهران با تاکید بر اینکه باید شرایط را به گونه ای مدیریت کنیم که به وضعیت روزهای گذشته بر نگردیم، از توقف صدور مجوز تردد بین استانی توسط فرمانداری های استان تهران خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران، گفت: به دلیل انجام سفرهای نوروزی شاهد افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا ویروس در کل کشور بودیم. بر همین اساس نباید اجازه دهیم در ایام تعطیلات عید فطر بار دیگر آمارها افزایشی شود.

وی افزود: آمارهای مبتلایان به کرونا ویروس در استان تهران تغییرات چشمگیری نداشته اما جهش مبتلایان به این بیماری به پایداری رسیده که باید تلاش کنیم این وضعیت را با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: روزهای چهارشنبه و شنبه احتمالا روزهای کاری هستند و برای کارمندانی که از استان البرز و شهرستان های اطراف به تهران می آیند شاید نتوان سفرهای بین شهری را مدیریت کرد، اما سفرهای بین استانی با همکاری پلیس راهور کنترل خواهد شد و در همین راستا از فرمانداران خواسته ایم به هیچ شکل ممکن مجوز تردد بین استانی صادر نکنند.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص واکسیناسیون سالمندان در استان تهران نیز گفت: آمارها نشان می دهد در استان تهران ۱۸۰ هزار نفر بالای ۸۰ سال و ۱۸۵ هزار نفر بین ۷۵ تا ۸۰ سال هستند که واکسیناسیون این افراد در اولویت قرار دارد. بی تردید در راستای انجام واکسیناسیون باید فضای لازم برای واکسیناسیون در استان تهران گسترش یابد که فرمانداران در تمامی شهرستان های استان موظف هستند نسبت به تعیین فضا برای واکسیناسیون اقدام کنند.

وی ادامه داد: استان تهران یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت بالای ۶۰ سال دارد که باید برای واکسیناسیون این افراد اقدامات لازم انجام شود. شهر تهران با جمعیت ۹ میلیون نفری در بسیاری از زیرساخت ها از جمله خانه های بهداشت با محرومیت روبرو است و نمی توان این جمعیت را با ۲۲ خانه بهداشت مدیریت کرد.

محسنی بندپی تاکید کرد: با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی، شهرداری، بسیج و دیگر نهادها باید زیرساخت های بهداشتی و درمانی شهر تهران را افزایش دهیم. در استان تهران ۷۶.۳ درصد فوتی های کرونایی بالای ۶۰ سال هستند. لذا اولویت واکسیناسیون نیز برای همین گروه سنی است.

وی تاکید کرد: در وضعیتی قرار داریم که هر گونه ناپرهیزی و عدم توجه به پروتکل ها شرایط را به قبل بر می گرداند چرا که هنوز روزانه ۱۴۰۰ تا ۱۷۰۰ بستری در استان تهران داریم و این استان هنوز در رنگ بندی قرمز است.

محسنی بندپی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه مدت هاست از ستاد هدفمندی یارانه ها برای در اختیار قرار دادن مشخصات افراد بالای ۶۰ سال درخواست کسب اطلاعات انجام شده، افزود: متاسفانه این درخواست همچنان بی نتیجه مانده است. از سوی دیگر نیاز است تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت انجام شود. قطعا ورود نیروهای جدید به بدنه زمانبر خواهد بود. بر همین اساس درخواست ما با توجه به حجم سختی کار در دانشگاه های علوم پزشکی تمدید بازنشستگی نیروهای کادر بهداشت و درمان است و تمام نیروهای کادر بهداشت و درمان در سراسر کشور و به ویژه استان تهران باید بازنشستگی شان تمدید شود.

نظرات بینندگان