arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۳۰۲۳
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۰ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

پومپئو: دولت ترامپ در آستانه اثبات نشت کرونا از آزمایشگاه ووهان بود / کوهی از شواهد داریم

وزیر امور خارجه سابق آمریکا مدعی شد که دولت ترامپ به اثبات اینکه کووید-۱۹ از یک آزمایشگاه در چین به بیرون درز کرد، نزدیک شده بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: وزیر امور خارجه سابق آمریکا مدعی شد که دولت ترامپ به اثبات اینکه کووید-۱۹ از یک آزمایشگاه در چین به بیرون درز کرد، نزدیک شده بود.

مایک پامپئو، وزیر خارجه دولت ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز مدعی شد که "کوهی از شواهد برای پشتیبانی از ادعاهایی مبنی بر اینکه موسسه ویروس شناسی ووهان به شکل مصنوعی این ویروس کشنده را ایجاد کرد"، وجود داشت.

پامپئو تاکید کرد: ما واقعا ایده خوبی از آنچه در آنجا رخ داده، داریم. شواهد زیادی هست که نشان میدهد نشت ویروس از موسسه ویروس شناسی ووهان رخ داده است.

این وزیر خارجه دوره ترامپ افزود: انبوهی از شواهد به ارتفاع صد فوت وجود دارد و من اطمینان زیادی دارم که مساله همین است. ما خیلی سخت حزب کمونیست چین را تحت فشار قرار دادیم، آن هم نه فقط از طرف وزارت خارجه، بلکه از سوی مراکز پیشگیری و کنترل بیماریها و دیگران.

پامپئو گفت: کاخ سفید ترامپ در این مورد جدیت داشت و به وضوح نشان داد که هزینه واقعی برای دولت چین خواهد داشت.

دولت بایدن به نهادهای اطلاعاتی آمریکا دستور داده تا این ادعاها که ویروس کشنده کرونا به عنوان بخشی از تحقیقات "دستیابی به عملکرد" برای ایجاد عفونت در انسان از طریق ژنتیک مهندسی شده و سپس به طور تصادفی آزاد شده و توسط کارکنان آزمایشگاهی به مردم منتقل شده است، بررسی کنند.

پامپئو مدعی شد که در دوران ریاست ترامپ، آمریکا "بسیار نزدیک به این بود که بتواند برای آنچه واقعاً اتفاق افتاده است پرونده‌ای بسازد." او گفت: ما اکنون به حد کافی میدانیم. لاپوشانی ادامه دارد و اکنون زمان پاسخگویی است.

وزیر خارجه پیشین آمریکا در پاسخ به اینکه آیا فکر میکند ویروس کرونا از موسسه ویروس شناسی ووهان به بیرون آمده است، گفت: بله، همینطور است.

نظرات بینندگان