arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۸۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۳ - ۲۹ تير ۱۴۰۰

جف بزوس، موسس آمازون امروز به فضا می‌رود

جف بزوس، موسس آمازون و میلیاردر مشهور امروز به فضا می‌رود. بزوس در مصاحبه‌ای با سی‌بی‌اس نیوز گفت: "من هیجان زده‌ام. مردم مدام از من می‌‍پرسند که آیا عصبی هستم. من واقعا عصبی نیستم، کنجکاو هستم. من می خواهم بدانم چه چیزی خواهم آموخت".
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بی بی سی: جف بزوس، موسس آمازون و میلیاردر مشهور امروز به فضا می‌رود.

جف بزوس قرار است با فضاپیمای "نیوشپرد" (New Shepard) شرکت فضایی خصوصی خود به نام "بلواوریجین" به فضا برود.برادر او ، مارک، والی فانک پیشکسوت ۸۲ ساله صنعت فضایی و آلیور دامن یک دانش آموز ۱۸ ساله، همراه او خواهد بود.

۹ روز پیش هوانورد حامل ریچارد برانسون، میلیاردر بریتانیایی، به همراه پنج نفر دیگر بعد از سفری تاریخی به "لبه فضا" با موفقیت به زمین بازگشت. او با این سفر توانست از رقیب خود جف بزوس، موسس آمازون پیشی بگیرد. آنها در یک کپسول با بزرگترین پنجره‌های پرتاب شده به فضا حرکت می کنند و مناظر خیره‌کننده‌ای از زمین را ارائه می‌دهند.

نام فضاپیمایی که جف بزوس و همراهانش را به فضا می‌برد "نیو شپرد" است که با اقتباس از نام آلن شپرد، اولین شهروند آمریکایی که به فضا سفر کرد، نامگذاری شده است.

نیوشپرد برای گسترش بازار در حال رشد گردشگری فضایی طراحی شده است. بزوس در مصاحبه‌ای با سی‌بی‌اس نیوز گفت: "من هیجان زده‌ام. مردم مدام از من می‌‍پرسند که آیا عصبی هستم. من واقعا عصبی نیستم، کنجکاو هستم. من می خواهم بدانم چه چیزی خواهم آموخت".

بر اساس وب سایت بلواوریجین، این شرکت قصد دارد مسافران خود را بیش از ۱۰۰ کیلومتر (۶۲ مایل) بالاتر از سطح زمین به فضا ببرد، مسافتی که به آنها امکان می‌دهد تا ریز جاذبه را تجربه کنند.

نظرات بینندگان