کد خبر: ۶۳۷۱۵۷
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۸ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۰

پایدارترین و با کیفیت ترین سیستم آموزش آنلاین در سال تحصیلی ۱۴۰۰ کدام است؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پایدارترین و با کیفیت ترین سیستم آموزش آنلاین در سال تحصیلی ۱۴۰۰ کدام است؟

این روزها و پس از شیوع بیماری کرونا اغلب مدارس به فکر هوشمند سازی مدرسه و استفاده از فناوری های نوین در آموزش افتاده اند. اما بیشترین چیزی که از هوشمند سازی دیده میشود تنها برگزاری کلاس به صورت آنلاین است. مدارس هوشمند با استفاده از سیستم مدیریت کلاس‌های آموزشی آنلاین (LMS) می‌توانند دسترسی به مطالب آموزشی را آسان‌تر کنند. پلتفرم‌های برگزاری کلاس آنلاین مانند ادوبی کانکت در واقع بخشی از این سیستم‌ها محسوب می‌شوند. آیا میتوان از همه آنها در یک پلتفرم استفاده کرد ؟ آیا هوشمند سازی مدارس فقط برگزاری کلاس آنلاین است ؟ با ما همراه باشید تا با سیستم مدیریت کلاس‌های آموزشی آنلاین به‌ویژه قدرتمندترین سیستم کلاس آنلاین یعنی نورون آشنا شوید.

حتما درباره مدرسه هوشمند و کلاس آنلاین چیزهایی شنیده‎‌اید و به احتمال زیاد درباره چگونگی مدیریت آن کنجکاو هستید. مدارس هوشمند با استفاده از سیستم مدیریت کلاس‌های آموزشی آنلاین که با نام LMS نیز شناخته می‌شود، دسترسی به مطالب نوشتاری و ویدئویی، گزارش‌ها و فرآیندهای آموزشی را آسان‌تر می‌کنند. استفاده از این سیستم‌ها به علل مختلف مانند بحران کرونا روزبه‌روز در حال افزایش است.

سیستم مدیریت کلاس‌های آموزشی آنلاین چه می‌کند؟

سیستم مدیریت آموزش با فراهم کردن محیط و ابزارهای ساده، جذاب و کاربرپسند، دانش‌آموز را در زمینه توسعه فردی و یادگیری تشویق می‌کند. همچنین این سیستم به معلمان برای برنامه‌ریزی آسان‌تر یاری می‌رساند. با یک LMS مناسب می‌توان موارد زیر را انجام داد:

 • آموزش متناسب هر دانش‌آموز
 • ایجاد و تغییر آسان مطالب آموزشی
 • دادن فرصت تعامل آنلاین به معلمان و دانش‌آموزان
 • مشاهده گزارش‌های پیشرفت یا پسرفت دانش‌آموز و تجزیه‌وتحلیل آن‌ها
 • حضور دانش‌آموزان در کلاس های آنلاین متناسب با ظرفیت ایجاد شده

ویژگی‌های سیستم مدیریت کلاس‌های آموزشی آنلاین

هر مدرسه هوشمند باید ویژگی‌های سیستم مدیریت کلاس آنلاین را با دقت بررسی کند تا بتواند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و کیفیت آموزش را بالاتر ببرد. ویژگی‌های سیستم مدیریت آموزش عبارت اند از:

 • پورتال کاربری مرکزی امن برای معلمان، مدیران و برگزارکنندگان دوره‌های آموزشی
 • محیط کاربرپسند برای لذت بردن از نوشتن و مدیریت مطالب آموزشی
 • برنامه‌ریزی و مدیریت رویدادها برای پیشرفت دانش‌آموزان
 • نمره‌دهی به‌صورت خودکار
 • مشاهده و مدیریت عملکرد و رفتار دانش‌آموز
 • برگزاری کلاس آنلاین
 • پشتیبانی از برنامه‌های درسی و جدول آموزشی

پایدارترین و با کیفیت ترین سیستم آموزش آنلاین در سال تحصیلی ۱۴۰۰ کدام است؟

مزایای سیستم مدیریت کلاس‌های آموزشی آنلاین

یکی از اولین مزایای استفاده از LMS برای مدیریت کلاس آنلاین این است که فعالیت‌های یادگیری در مدرسه هوشمند ساده‌تر شده و خلاقیت و انعطاف‌پذیری معلمان و دانش‌آموزان افزایش می‌یابد؛ در نتیجه همکاری مشترک آن‌ها افزایش خواهد یافت. با استفاده از LMS در مدارس هوشمند می‌توان پیشرفت دانش‌آموزان را خودمحور کرد. سایر مزایای سیستم مدیریت کلاس‌های آموزشی عبارت‌اند از:

 • دسترسی آسان به آموزش آنلاین در هر مکانی
 • راه‌های مختلف و انعطاف‌پذیر برای آموزش دانش‌آموزان
 • مشاهده پیشرفت یا پسرفت هر دانش‌آموز
 • خودکارسازی برنامه‌ریزی و سایر فرآیندهای آموزشی
 • صرفه‌جویی در زمان معلمان

مزایای سیستم مدیریت آموزشی آنلاین نسبت به سایر انواع پلتفرم‌های آموزشی

 • ایجاد فضای امن برای آموزش و اطلاعات خصوصی کاربران
 • آموزش سریع و کارآمد
 • مقرون به صرفه
 • آموزش برابر برای همه دانش‌آموزان
 • توسعه مداوم مهارت‌های معلمان
 • سازگاری مطالب آموزشی با نیازهای دانش‌آموزان و استانداردهای آموزشی دنیا
 • امکان پیدا کردن بهترین روش برای آموزش دانش‌آموزان

نورون چگونه ساخته شد؟

اکنون که متوجه شدید LMS چیست، بهتر است با داستان ساخت قدرتمندترین سیستم مدیریت کلاس‌های آموزشی آنلاین یعنی نورون نیز آشنا شوید. مدیران جوان و تحصیل کرده نورون با دغدغه‌های اجتماعی و پس از مشاهده خبر ربوده شدن دانش‌آموزی توسط راننده سرویس جعلی تصمیم گرفتند با به‌روزترین تکنولوژی‌های دنیا و با توجه به نیازهای کادر آموزشی و دانش‌آموزان، یک سیستم مدیریت کلاس آنلاین به نام نورون را راه‌اندازی کنند.

تیم متخصص و باتجربه نورون همواره تلاش می‌کند یک سیستم مدیریت آموزش جامع و امن برای فعالیت‌های آموزشی معلمان و دانش‌آموزان همراه با پشتیبانی همیشگی فراهم کند. نورون پس از راه‌اندازی نیز همواره به افزایش کیفیت آموزشی توجه می‌کند و با به‌روزرسانی‌های مداوم سعی دارد کاربران را به سوی پیشرفت هر چه بیشتر سوق دهد.

پایدارترین و با کیفیت ترین سیستم آموزش آنلاین در سال تحصیلی ۱۴۰۰ کدام است؟

نورون چه امکاناتی برای دانش‌آموزان و معلمان فراهم می‌کند؟ 

نورون با محیطی ساده و سیستمی هوشمند در تلاش است امکانات قدرتمندی را برای کلاس مجازی در مدرسه هوشمند فراهم کند. از مهم‌ترین این امکانات می‌توان به امکان ثبت‌نام دانش‌آموزان، برگزاری کلاس‌های آفلاین و مجازی برای چند کلاس به‌صورت همزمان، مشاهده پیشرفت دانش‌آموزان و برنامه‌ریزی برای آن‌ها اشاره کرد.

 ماژول سرویس مدرسه نیز یکی دیگر از امکانات نورون است که دغدغه والدین درباره مدرسه رفتن دانش‌آموزان را برطرف می‌کند. امکان حضور و غیاب یکی از ضروری‌ترین امکانات هر کلاس مجازی در مدارس هوشمند محسوب می‌شود و این امکان در نورون ایجاد شده است. سایر امکانات فوق العاده سیستم آموزش مجازی نورون عبارت‌اند از:

سطوح دسترسی مختلف

در نورون می‌توان سطوح دسترسی مختلف برای کاربران تعریف کرد. برای مثال مدیران، معلمان و دانش‌آموزان مدرسه هوشمند و همچنین والدین آن‌ها هنگام ورود به سیستم با یک پنل متفاوت روبرو خواهند شد. امکانات هر کاربر بستگی به نقش او در سیستم نورون دارد.

انواع روش برای برگزاری کلاس آنلاین با ویژگی‌های کارآمد

معلمان و برگزارکنندگان دوره‌های آموزشی می‌توانند در نورون سیستم برای اشتراک‌گذاری فایل‌های آموزشی و برگزاری کلاس‌های آنلاین از روش‌های مختلفی از جمله ادوبی کانکت، اسکای روم و برنامه فام استفاده کنند. تیم فنی نورون توانسته است مشکل زبان فارسی را در برنامه ادوبی کانکت رفع کند تا کاربران بتوانند یک کلاس مجازی با محیطی فارسی برگزار کنند. اگر قصد استفاده از نورون سیستم را دارید، بهتر است بدانید که هزینه استفاده از انواع سیستم‌های برگزاری کلاس آنلاین در سیستم نورون نیم‌بها است.

همچنین شما می‌توانید در اسکای روم، گفتگو ایجاد کرده و کاربران را مدیریت کنید. اگر معلمان می‌خواهند فایل آموزشی خود را چند ساعت بعد از برگزاری کلاس مجازی در مدرسه هوشمند در دسترس دانش‌آموزان قرار دهند، می‌توانند از برنامه فام استفاده کنند. این فایل‌ها در پنل نورون سیستم قابل مشاهده هستند. همچنین برنامه فام به کاربران اجازه ضبط کلاس و آرشیو آن را می‌دهد.

امکانات مخصوص معلمان مدارس هوشمند

در سیستم LMS نورون برای معلمان امکانات مختلفی مانند تقویم، ایجاد و مدیریت کلاس آنلاین و مطالب آموزشی در دسترس است. معلمان مدرسه هوشمند می‌توانند ارزیابی‌های خود از دانش‌آموزان را ثبت کرده و برای ارتقای کیفیت آموزشی تلاش کنند.

همچنین معلمان امکانات پیشرفته‌تری مانند بارگذاری تکالیف در پنل سیستم نورون خواهند داشت تا روند یادگیری دانش‌آموزان خود را بررسی کنند. زمان‌بندی مطالعاتی برای هر دانش‌آموز از دیگر امکانات سیستم نورون برای معلمان مدارس هوشمند است.

برگزاری آزمون

معلمان می‌توانند برای دانش‌آموزان آزمون‌های تشریحی ایجاد کنند. آن‌ها می توانند در سیستم نورون این آزمون‌ها را به یک کلاس مشخص تخصیص داده و پس از اتمام زمان آزمون، اقدام به تصحیح آن‌ها کنند.

پنل پیامکی

در سیستم نورون، یک بخش به نام پنل پیامکی نیز وجود دارد. مدیر و سایر رده‌های بالای مدارس هوشمند با استفاده از این امکان می‌توانند به‌راحتی به کادر آموزشی، دانش آموران،اولیا و ...  مدرسه درباره موارد مختلف اطلاع دهند. همچنین از طریق منوهای دیگر، تاریخچه فعالیت‎‌های پیامکی نیز قابل مشاهده است.

نتیجه‌گیری

تاکنون بیش از یکصد هزار کاربر در سراسر کشور از ظرفیت بالای نورون برای مدیریت کلاس آنلاین استفاده می‌کنند. نورون به عنوان قدرتمندترین سیستم مدیریت کلاس‌های آموزشی آنلاین، همواره در جهت افزایش امکانات فوق‌العاده خود تلاش می‌کند تا سیستم آموزشی کشور در مسیر پیشرفت گام بردارد و نیازهای آینده برطرف شود.

 

نظرات بینندگان