کد خبر: ۶۳۹۶۱۸
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۶ - ۰۴ مهر ۱۴۰۰

کشاورزی رباتیک با خشکسالی مبارزه می‌کند؟ +تصاویر

خبر‌های جدید از حوزه فناوری نشان می‌دهد که صندوق فناوری سبز بیل گیتس روی ربات‌های کشاورزی سیلیکون، ولی متمرکز شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خبر‌های جدید از حوزه فناوری نشان می‌دهد که صندوق فناوری سبز بیل گیتس روی ربات‌های کشاورزی سیلیکون، ولی متمرکز شده است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از رویترز،   در حالی که کالیفرنیا با خشکسالی شدید دست و پنجه نرم می‌کند، یک شرکت نوپا در سیلیکون، ولی که معتقد است ربات‌ها می‌توانند به طور پایدارتری سبزیجات تولید کنند، سخت مشغول کار است.

کشاورزی

این شرکت اعلام کرد که ۵۰ میلیون دلار در یک دور بودجه به رهبری بیل گیتس در زمینه سرمایه گذاری موفق انرژی جمع آوری کرده است.

براندون الکساندر، مدیرعامل شرکت Iron Ox از ربات‌هایی استفاده می‌کند که با یک سیستم هیدروپونیک ۹۰ ٪ آب کمتری نسبت به مزارع سنتی مصرف می‌کنند.

کشاورزی رباتیک

این شرکت این سیستم را در یک گلخانه ۱۰ هزار فوت مربعی (۹۳۰ متر مربع) در گیلروی کالیفرنیا به کار می‌اندازد، جایی که یک ربات خودران به نام گروور پالت‌های Genovese Basil را حرکت می‌دهد و یک سیستم بازوی روباتیک پالت‌ها را برای بازرسی بلند می‌کند. سنسور‌ها میزان نیتروژن و میزان اسیدیته آب را برای رشد سالم بررسی می‌کنند.

کشاورزی رباتیک با خشکسالی مبارزه می‌کند

کشاورزی نقش مهمی در اقتصاد کالیفرنیا ایفا می‌کند، اما مصرف آب به طور فزاینده‌ای در کانون توجه قرار دارد.   آخرین خشکسالی عمده در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۷ سیستم آبیاری کشاورزان سنتی را قطع کرد، اقدامات سختگیرانه‌ای را برای حفاظت از خانوار‌ها تحمیل کرد و آتش سوزی‌های مرگبار را دامن زد.

 خشکسالی

اکنون با روش‌های جدید می‌توان تا ۹۰ درصد در ذخیره اب، نسبت به شیوه سنتی صرفه جویی کرد و به نظر می‌رسد با روش‌های جدیدتر می‌توان انقلابی را در دنیای تکنولوژی کشاورزی رقم زد.

نظرات بینندگان