arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۲۹۱۳
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۷ - ۲۸ آذر ۱۴۰۰

عملیات موفقیت آمیز «مریخ نورد Ingenuity»

مریخ نورد کوچک  Ingenuity به یک نقطه عطف چشمگیر رسیده است و در مجموع ۳۰ دقیقه در فضای بالای مریخ گذرانده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مریخ نورد کوچک  Ingenuity به یک نقطه عطف چشمگیر رسیده است و در مجموع ۳۰ دقیقه در فضای بالای مریخ گذرانده است.


به گزارش سرویس آی تی و لناوری انتخاب به نقر از دیجیتال ترندز، Ingenuity، در طول هفدهمین پرواز خود به این نقطه عطف رسید.  آزمایشگاه رانش جت ناسا (JPL) گزارش‌ می‌دهد که در طول ماموریت خود تاکنون، این هلیکوپتر در مجموع مسافت ۲.۲ مایل (۳۵۹۲ متر) را طی کرده است، به ارتفاع ۴۰ فوت (۱۲ متر) و به سرعت ۱۰ مایل در ساعت (۵ متر در هر پرواز). "

این هلیکوپتر، که به عنوان یک نمایش فناوری طبقه بندی می‌شود، یعنی آزمایشی برای بررسی اینکه آیا پرواز یک هلیکوپتر در مریخ حتی امکان پذیر است یا خیر  و در اصل فقط برای پنج عملیات در نظر گرفته شده بود.  اما از همه انتظارات فراتر رفته است و بر چالش‌هایی از جمله تغییر فصل در مریخ،  اتصال خورشیدی و مشکل ارتباطی با دوست مریخ نورد خود یعنی Perseverance غلبه کرده است.

عملیات موفقیت آمیز «مریخ نورد Ingenuity»

 بر اساس بیانیه تیم پشتیبان، این مریخ نورد، بیش از نیم ساعت در ارتفاع و  هشت ماه از سرمای شدید جان سالم به در برده و از ۹ فرودگاه منحصر به فرد مریخ عبور کرده است.  ادامه عملیات ا حاکی از استحکام طراحی و پشتکار و اشتیاق تیم عملیات کوچک آن‌ها است.

یکی از چالش‌های پرواز در مریخ، حفظ هوا در اتمسفر بسیار نازک است که فقط ۱ درصد چگالی جو روی زمین است؛ و برای سخت‌تر کردن اوضاع، تغییر فصول مریخ به این معنی است که چگالی جوی حتی کمتر از  زمان فرود Ingenuity و Perseverance کاهش یافته است.  برای مدیریت این تغییر، Ingenuity مجبور شده است تیغه‌های روتور خود را با سرعت‌های بالاتر بچرخاند تا به اندازه کافی بالابر برای نگه داشتن آن در هوا ایجاد کند.

حساب کاربری رسمی آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در توییتر تأیید کرد که هجدهمین پرواز Ingenuity موفقیت آمیز بود و هلیکوپتر ۱۲۴.۳ ثانیه دیگر به کل زمان پرواز خود اضافه کرد و ۷۵۴ فوت (۲۳۰ متر) را طی کرد.

نظرات بینندگان