arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۹۷۱۰
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۴ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

بیش از ۵ هزار نفر در تاسوعا و عاشورا به مراکز انتقال خون تهران مراجعه کردند

مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال ۱۶۵۴ نفر اهدا کننده مستمر به مراکز انتقال خون تهران مراجعه کرده اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باشگاه خبرنگاران : مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال ۱۶۵۴ نفر اهدا کننده مستمر به مراکز انتقال خون تهران مراجعه کرده اند.
 
محمد رضا مهدی زاده گفت: در تاسوعا و عاشورای حسینی پنج هزار و ۱۱۶ نفر به مراکز انتقال خون استان تهران مراجعه کرده اند که چهار هزار و ۵۴ واحد خون اهدا شده است. میزان مراجعه نسبت به سال گذشته از رشد ۲۰/۲۹ درصدی و میزان اهدای خون از رشد ۱۹/۳۸ درصدی برخوردار بوده است.
 
به گفته وی در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال ۱۶۵۴ نفر اهدا کننده مستمر به مراکز انتقال خون تهران مراجعه کرده اند که نسبت به سال گذشته از رشد ۵۶۹ درصدی برخوردار است.
 
به گفته مدیر کل انتقال خون استان تهران، در تاسوعا و عاشورای حسینی سال جاری ۲۱۹ نفر از بانوانی تهرانی اقدام به اهدای خون کرده اند که نسبت به سال گذشته از رشد ۶/۸۳ درصدی برخوردار است.
 
مهدی زاده گفت: در حال حاضر تنها ۴/۵ درصد از بانوان اقدام به اهدای خون کرده اند که از بانوان تقاضا دارم که مانند حضور فعال شان در کارهای فرهنگی در زمینه امر مقدس اهدای خون مشارکت بیشتری داشته باشند. قبل از انجام خونگیری آزمایشات لازم به عمل می آید، در صورتی که اهدای خون به سلامتی آنها ضربه وارد کند از انجام این کار خودداری می شود زیرا حفظ سلامتی افراد در اولویت مراکز انتقال خون قرار دارد.
 
او گفت: در حال حاضر میزان ذخیره خون و فرآورده های خونی کشور مناسب است و دچار هیچ مشکلی نیستیم اما مسئله مهم این است که نیاز به خون و فرآورده های خونی دائمی و همیشگی است. بسیاری از عمل های جراحی سنگین در تهران انجام می شود. مصدومان حوادث ترافیکی، بیماران تالاسمی و سرطانی نیاز همیشگی به خون و فرآورده های خونی دارند.
نظرات بینندگان