arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۹۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۰۸ - ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

واشنگتن پست: اف‌بی‌آی دنبال اسناد مرتبط به تسلیحات هسته‌ای در اقامتگاه ترامپ بود

روزنامه "واشنگتن پست" پنجشنبه گزارش داد که ماموران FBI طی یورش اخیر خود به اقامتگاه رئیس جمهور سابق آمریکا در فلوریدا، در جستجوی اسناد مرتبط با سلاح‌های هسته‌ای بودند. واشنگتن پست ضمن افشای این خبر نوشت که مشخص نیست آن‌ها این اسناد را پیدا کرده اند یا خیر.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: روزنامه "واشنگتن پست" پنجشنبه گزارش داد که ماموران FBI طی یورش اخیر خود به اقامتگاه رئیس جمهور سابق آمریکا در فلوریدا، در جستجوی اسناد مرتبط با سلاح‌های هسته‌ای بودند.

واشنگتن پست ضمن افشای این خبر نوشت که مشخص نیست آنها این اسناد را پیدا کرده اند یا خیر.

روز پنجشنبه، مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده، اعلام کرد که او حکم بازرسی خانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور در فلوریدا را "شخصا" تایید کرده است.

وی تاکید کرد که "علتی احتمالی" برای این اقدام بی‌سابقه وجود دارد.

گارلند توضیح نداد که چرا این بازرسی انجام شده است، اما تاکید کرد که "علت احتمالی" وجود دارد و گفت که از دادگاه خواسته اسناد پرونده را منتشر کند.

وی در نشست خبری با تاکید بر اینکه این وزارتخانه در اتخاذ چنین تصمیماتی سهل انگاری نمی‌کند، گفت: من شخصا تصمیم صدور حکم تفتیش در این مورد را تایید کردم.

گارلند «حملات بی‌اساس» به تمامیت وزارت دادگستری و اف‌بی‌آی را که پس از یورش به اقامتگاه ترامپ در مارآلاگو در روز دوشنبه صورت گرفت، محکوم کرد.

مدیر دفتر تحقیقات فدرال آمریکا چهارشنبه پیامی صلح‌آمیز را به حامیان ترامپ که حمله به خانه رئیس‌جمهور سابق آمریکا را محکوم می‌کنند، داد.

کریستوفر رای، که ترامپ در سال ۲۰۱۷ به عنوان مدیر این آژانس منصوب کرد، تهدیدات آنلاین علیه ماموران فدرال و وزارت دادگستری را "تأسف بار و خطرناک" توصیف کرد.

وی گفت: "من همیشه نگران تهدید ماموران مجری قانون هستم. خشونت علیه مجریان قانون راه حل نیست."

از زمانی که ترامپ از حمله به اقامتگاهش در فلوریدا خبر داد، تهدیدها در فضای مجازی افزایش یافته است.

یورش به اقامتگاه ترامپ بخشی از تحقیقات درباره این است که آیا ترامپ اسناد طبقه بندی شده را از کاخ سفید به اقامتگاه خود در فلوریدا برده است یا خیر.

نظرات بینندگان