arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۹۶۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۰۹ - ۲۸ مهر ۱۴۰۱

بایدن: پوتین در اوکراین وضعیت خوبی ندارد

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا می گوید: ولادیمیر پوتین در اوکراین وضعیت خوبی ندارد زیرا جنگ مسکو به مرز هشت ماه درگیری بی حاصل نزدیک می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا می گوید: ولادیمیر پوتین در اوکراین وضعیت خوبی ندارد زیرا جنگ مسکو به مرز هشت ماه درگیری بی حاصل نزدیک می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، بایدن در یک کنفرانس خبری که درباره قیمت بنزین برگزار شده بود، گفت: «فکر می‌کنم ولادیمیر پوتین خود را در موقعیت بسیار دشواری می‌بیند.»

او گفت: «آنچه برای من منعکس شده این است که به نظر می‌رسد تنها ابزاری که در دسترس او است، کشتار شهروندان اوکراینی، برای ترساندن آنها و تسلیم کردنشان است».

اظهارات بایدن ساعاتی پس از امضای فرمان پوتین مبنی بر برقراری حکومت نظامی در مناطق دونتسک، خرسون، لوهانسک و زاپوریژیا - که اخیراً از اوکراین ضمیمه شده‌اند، بیان شد.

به گزارش خبرگزاری های غربی، نیروهای کی‌یف در هفته‌های اخیر پیشروی های قابل توجهی کرده‌اند. در مقابل مسکو نیروهای ذخیره بیشتری را فراخوانده و حملات موشکی و پهپادی جدیدی را به اوکراین، از جمله پایتخت این کشور، کی یف، پس از انفجار یک پل استراتژیک که روسیه را به کریمه متصل می‌کند، آغاز کرد.

نظرات بینندگان