arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۹۸۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۵ - ۱۷ دی ۱۴۰۱

عمران خان: فرمانده سابق ارتش پاکستان می‌خواست مرا ترور کند

عمران خان، نخست‌وزیر سابق پاکستان در مصاحبه‌ای مدعی شد که ژنرال قمر جاوید باجوا، فرمانده سابق ارتش قدرتمند پاکستان که در نوامبر سال گذشته از این منصب استعفا کرد، می‌خواسته عمران خان را بکشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: عمران خان فرمانده سابق ارتش پاکستان را به تلاش برای ترور خود متهم کرد.

به گزارش وبسایت روزنامه تلگراف، عمران خان، نخست‌وزیر سابق پاکستان در مصاحبه‌ای مدعی شد که ژنرال قمر جاوید باجوا، فرمانده سابق ارتش قدرتمند پاکستان که در نوامبر سال گذشته از این منصب استعفا کرد، می‌خواسته عمران خان را بکشد.

این مصاحبه با شبکه خبری «بول» انجام شد و هنوز به صورت کامل منتشر نشده، اما ظاهرا این شبکه خبری شروع کرده است به پاک‌سازی شبکه‌های اجتماعی خود از بریده‌های این مصاحبه.

این مسئله باعث گمانه‌زنی‌هایی شده است مبنی بر اینکه این شبکه از سوی مراجع قدرت، وادار به حذف این مطالب شده است.

گفته می‌شود که بول نیوز ارتباط نزدیکی با سازمان اطلاعات نظامی پاکستان دارد. ارتش این کشور غالبا به روزنامه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی فشار می‌آورد تا نحوه پوشش خبری آن‌ها را کنترل کند.

عمران خان پس از آنکه با رای عدم اعتماد پارلمان از کار برکنار شد، یک راهپیمایی اعتراضی به سمت اسلام‌آباد را آغاز کرد و هوادارانش را فراخواند. او در شهر وزیرآباد در شمال پاکستان از ناحیه پا هدف گلوله قرار گرفت و مجروح شد.

در آن زمان گزارش شد که فرد مهاجم، یک مسلمان افراطی بوده که به نهاد یا گروه خاصی تعلق نداشته، اما حالا عمران خان می‌گوید فرمانده سابق ارتش این کشور در این رویداد نقش داشته است.

نظرات بینندگان