arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۹۹۰۴
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۱ - ۱۸ دی ۱۴۰۱

وضعیت آب و هوا، امروز ۱۸ دی ۱۴۰۱ / تداوم بارش‌ها در سواحل شمالی و مناطقی از شمال غرب

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از تداوم بارش‌ها در مناطقی از شمال غرب و تقویت سامانه بارشی در سواحل شمالی خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از تداوم بارش‌ها در مناطقی از شمال غرب و تقویت سامانه بارشی در سواحل شمالی خبر داد.

به گزارش «»انتخاب، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی با تشریح وضعیت آب و هوای امروز یکشنبه ۱۸ دی ماه گفت: امروز بارش‌ها در جنوب شرق کاهش می‌یابد اما در سواحل شمالی تقویت بارش‌ها را شاهد خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه گستره بارش‌ها مناطقی از شمال غرب را در بر می‌گیرد، افزود: استان‌های کرمانشاه، همدان، لرستان، مناطقی از شمال شرق، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی هم بارش خواهند داشت که این بارش‌ها در مناطق سردسیر و کوهستانی به صورت برف خواهد بود.

وی افزود: تمرکز بارش‌ها طی روز دوشنبه در نوار شمالی و بخش‌هایی از غرب بارش خواهد بود و ورود سامانه بارشی از جنوب غرب پیش‌بینی شده که استان‌های خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و غرب فارس و جنوب غرب اصفهان را در بر بگیرد و بارش‌ها به ویژه در مناطق سردسیر به صورت باران و برف خواهد بود.

رفیعی خاطر نشان کرد: روز سه شنبه در شمال غرب بارش‌ها کاهش می‌یابد و همچنان در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و رشته کوه البرز بارش‌ها ادامه می‌یابد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با توجه به شدت بارش‌ها برای روز دوشنبه در استان‌های بوشهر، خوزستان، جنوب کهگیلویه و بویراحمد، سواحل استان‌های گیلان و مازندران و روز سه شنبه در بوشهر و جنوب استان فارس، با توجه به شدت بارش‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب‌ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال صاعقه و خسارت به صنعت کشاورزی وجود دارد و به پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی و سفرهای غیر ضروری توصیه شده است.

وی افزود: آب‌های جنوبی کشور از بعد از ظهر امروز تا سه شنبه در شرق خلیج فارس مواج و متلاطم بوده روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز مناطق غربی خلیج فارس این شرایط را دارند که با توجه به افزایش ارتفاع موج فعالان دریایی و صیادان باید احتیاط کنند.

به گفته رفیعی، آب‌های دریای خزر از امروز تا روز چهارشنبه مواج و متلاطم پیش‌بینی شده است و احتمال غرق شدن شناورهای سبک و پاره شدن تورهای صیادی در این مناطق وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطر نشان کرد: تهران امروز گاهی وزش باد دارد، بیشینه دما ۹ درجه و کمینه دما هم ۴ درجه بالای صفر بوده و فردا هم دمای پایتخت به ۳ یا ۴ درجه بالای صفر می‌رسد.

نظرات بینندگان