arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۴۵۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۳ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۱

تصوير هراسناكي از آينده يك شهر در صورت رويارويي با قمر فوبوس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  يك هنرمند گرافيك‌كار در ايده‌اي جالب، آينده يك شهر را در زمان رويارويي با قمر فوبوس به تصوير كشيده است.

نام فوبوس به معني ترس است و اين نام زماني كه تصاوير نزديكي بسيار زياد اين قمر بر روي شهر گرنوبل توسط لودوويك سل،‌ هنرمند گرافيك كار فرانسوي به نمايش در مي‌آيند، بسيار مقتضي بنظر مي‌رسد.

اين تصاوير ترسناك نشانگر مقياس عظيم منظومه شمسي حتي در مقايسه با چشم‌اندازهاي بزرگ زميني است.

گرنوبل كه در اين تصاوير در برابر فوبوس نشان داده شده، يك شهر متوسط با جمعيت بيش از 150 هزار ساكن است.

اگرچه فوبوس يكي از كوچكترين قمرهاي اطراف هشت سياره منظومه شمسي است، اما به حد كافي بزرگ بوده كه تمام حيات موجود بر روي زمين را در يك برخورد غيرممكن از بين ببرد.

اين پروژه خلاقانه براي نمايش مقياس سياره مريخ و قمرهاي آن طراحي شده است. سل با استفاده از فناوري رايانه به بازسازي اين قمر دور و مقايسه آن با اندازه شهر زادگاه خود پرداخته است.

با وجود اين كه فوبوس از مسافت نسبتا نزديكي با زمين برخوردار بوده، اما هنوز اطلاعات زيادي از آن در دست نيست.

بدنه اين قمر بسيار غيرمعمول بوده و شكل عجيب آن با دهانه‌هاي عظيم پوشيده شده است. اين دهانه‌ها در نتيجه مجموعه‌اي از برخوردهاي دنباله‌دارها ايجاد شده‌اند كه تا حد زيادي اين قمر را تخريب كرده‌اند.

فوبوس يكي از اهداف احتمالي يك ماموريت سرنشين‌دار به مريخ بوده چرا كه فرود بر روي اين قمر از فرود بر روي خود سياره مريخ بسيار ساده‌تر است.نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۹
1
7
وااااااااای
پناه برخدا
نظرات بینندگان