کد خبر: ۷۳۸۴۳۲
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۴ - ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

حداد عادل: دولت و مجلس در لایحه حجاب دغدغه دارند که این امر الهی در کشور به نحو احسن اجرا شود

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: در شرایط امروز مهترین وظیفه تشکل‌های سیاسی، کادرسازی و فراهم کردن بستر مناسب برای تربیت و رشد جوانان است تا آنها را برای پذیرش مسئولیت‌ها آموزش دهیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: غلامعلی حدادعال رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، در نشست انتخاباتی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی ، با اشاره بهاهمیت و نقش احزاب و تشکل‌های سیاسی در یاریرساندن به دولت، گفت: وظیفه ما باید تقویت ایمان و امید در بین مردمو بویژه جوانان باشد و از هر کاری که به تضعیف این مفاهیم بینجامد پرهیز کنیم.

وی مقدمه اظهارات خود را به تفسیرواژه " وفاداران"،برگرفته از نامگذاری تشکل سیاسی (جمعیتوفاداران انقلاب اسلامی) آغاز و خاطرنشان کرد:وفاداران یک‌‌ کلمه زیبا، اما پر معنایی است که هم در اخلاق جای دارد و هم در عرفان مفهوم مهمیبشمار می‌رود، چرا که این انقلاب را همان وفادارانِ به عهد که همان شهدا بودند به پیروزی رساندند. حالا نیز در نام مدافع حرم به دفاع از آرمانهای انقلاب و ایران پای کار هستند.

حدادعادل، با اشاره به زاویه پیدا کردنبرخی از چهره‌های سیاسی با انقلاب اسلامی در طول4 دهه گذشته گفت: معنی و اهمیت "وفا" را می‌شود از بُعد دیگری شناخت، آدمهایی که البته صادق بودند و پای کار، اماتا آخر همراهی نکردند و به هر دلیلی از قطار انقلاب پیاده شدند. نقطه مقابل این وفاداری ثباتِ قدم نداشتن است و امیدوارم این جمعیت همچنان وفاداری خود را به رهبری و انقلاب ادامه دهد.

محور دیگر سخنان حداد عادل، انتقاد از رفتار خصومت آمیزکشورهای غربی و آمریکا در قبالایران بود،. ویدر این‌باره عنوان کرد: دلیلی وجودندارد استکبار جهانی با این انقلاب کنار بیاید، زیرابه گفته آنها جمهوری اسلامی نظم‌‌جهانی را به هم زده است، اما کدام نظم جهانی؟ نظمی که مدنظرکشورهای غربی است و در واقع همان تاریخ استعمارگری را تکرار می‌کند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی ادامه داد: در اینطرح دروغین، کشورها به ظاهر مستقل و دارایپرچمهستند و در سازمان ملل نیز کرسی دارند، اما باطناً اختیار آنها دست همان چند کشور دردو قرن گذشته است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به شکست‌های پی در پی آمریکا مقابل ایران در منطقه و دخالت‌هایاین کشور درامورداخلی دیگرکشورها اشاره و تصریح کرد: با مقایسه اوضاع ایالات متحده در پنجاه سال گذشته تاکنون، در میابیماین دولت هر عملی که انجام داده، عکس آن به وقوع پیوسته و مثال آن را می‌توان در جنگ‌ سوریه یافت. آمریکایی‌ها در آسیای مرکزی از ایجاد اسرائیل و حمایت از رژیمصهیونیستی و کودتاهای ساختگی توسط خود آنها در امور ملتها کوتاهی نکردند.

وی با بیان اینکه ریشه مشکلات اقتصادی و آسیب‌های اجتماعیناشی ازتحریف و تبلیغ رسانه‌ای دشمن است، اظهار داشت: تحریم همانند یک تیغه قیچی و تیغه دوم نیز تحریف است، که بدین وسیله واقعیت‌ها را برعکس جلوه می‌دهند تا بتوانند به کمک آن ذهن جوانان ما را تغییر دهند. آمریکایی‌ها علیه ایران صدها عمل خصومت آمیزاز جنگ رسانه تا جنگ نرم و همچنین جنگ فرهنگی-اقتصادی انجام دادند. این در حالی است که تحریم منجر به مشکلات اقتصادی، پدید آمدن کمبودها، آسیب‌های اجتماعی و عدم ازدواج جوانان می‌شود،بعداینمسائلرابه حسابانقلاب می‌گذارند، اماغافل از اینکهاصل موضوع ناشی از فشار بیگانه است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: در شرایط امروز مهترین وظیفه تشکل‌های سیاسی، کادر سازی، یعنی فراهم کردن بستر مناسب برای تربیت و رشد جوانان است، که آنها را برای پذیرش مسئولیت‌ها آموزش دهیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بین اینکه "با انتقاد از مسئولان، نمی توان انقلاب را حفظ کرد"، خطاب به احزاب سیاسی گفت: وظایف تشکل‌ها مشارکت در موضوعات کلان کشور و کمک فکری به دولت و مجلس است. به طور مثال درلایحه حجاب و عفاف دغدغهدارند که این امر الهی در کشور به نحو احسن اجرا شود و کار پیچیده‌ای است.

نظرات بینندگان