arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۹۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۰ - ۰۳ شهريور ۱۴۰۲

وزیر راه: زمین‌های ملی در روستا‌های همجوار شهر‌ها ۹۹ ساله واگذار می‌شود / سهم ۳۰ درصدی مسکن در کاهش تورم

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی از سهم ۳۰ درصدی تولید مسکن در کاهش تورم خبر داد و گفت: زمین‌های ملی در روستا‌های همجوار شهر‌ها ۹۹ ساله به متقاضیان واگذار می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: وزیر راه و شهرسازی از سهم ۳۰ درصدی تولید مسکن در کاهش تورم خبر داد و گفت: زمین‌های ملی در روستا‌های همجوار شهر‌ها ۹۹ ساله به متقاضیان واگذار می‌شود.

مهرداد بذرپاش با بیان این‌که واگذاری زمین‌های ملی در روستا‌های همجوار شهر‌ها به صورت ۹۹ ساله و با پرداخت تسهیلات ساخت در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: تامین زمین در قالب حمایت از طرح جوانی جمعیت به صورت گسترده در کشور انجام می‌شود. واگذاری این زمین‌ها در ۲ هفته نخست ماه ربیع الاول همزمان با ایام جشن ولادت پیامبر اکرم (ص) در استان‌ها انجام می‌شود.

وی با اشاره به درجه بندی زمین‌های کشاورزی در برخی اراضی مورد نظر برای احداث واحد‌های نهضت ملی مسکن، افزود: در استان‌های مختلف از جمله استان‌های شمالی و برخی شهر‌های کشور که خاک حاصلخیز و مرغوب دارند با این مشکل مواجه هستیم و لازم است این مسئله با ذکر نام شهر‌ها از راه اصلاح قانون حل و فصل شود.

وی با اشاره به سهم ۳۰ درصد تولید مسکن در کاهش تورم، گفت: بانک‌ها با پای کار بودن در تامین منابع لازم برای پیشبرد پروژه‌های نهضت ملی مسکن در واقع در راستای کاهش نرخ تورم حرکت می‌کنند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با استناد به گزارش‌های مراجع رسمی در خصوص روند کاهشی نرخ تورم مسکن بیان کرد: مشارکت و همراهی دستگاه‌های مختلف در تولید مسکن، نقش موثری در کاهش کلی نرخ تورم خواهد داشت.

نظرات بینندگان