کد خبر: ۷۴۵۰۶۵
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۱ - ۲۹ آبان ۱۴۰۲

خبرگزاری مجلس: در مصوبه اخیر درمورد بازنشستگی، حداکثر ۵ سال به میزان سنوات خدمت اضافه می‌شود / حداکثر سنوات خدمت برای مردان ۳۵ سال و برای زنان ۳۰ سال است + فیلم توضیحات قالیباف و سخنگوی کمیسیون تلفیق

خبرگزاری رسمی مجلس نوشت: براساس مصوبه مجلس، اولا میزان افزایش سنوات خدمت پلکانی است و بیشتر افراد در حد چند ماه به سنوات خدمت‌شان اضافه می‌شود و ثانیا افرادی که به تازگی شروع به کار کنند به میزان سنوات خدمت آن‌ها حداکثر ۵ سال اضافه می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خانه ملت، خبرگزاری رسمی مجلس نوشت: از دقایقی پیش متنی یکسان به صورت ناگهانی در تعداد زیادی از کانال‌های خبری درحال انتشار است که حاوی متن غلط و ادعای دروغ درباره مصوبه مجلس برای سن بازنشستگی است.

در این متن هماهنگ و مشکوک ادعا شده که سن بازنشستگی در ایران ۱۲ سال افزایش یافته درحالی که این ادعا، خلاف واقع بوده و براساس مصوبه مجلس، اولا میزان افزایش سنوات خدمت پلکانی است و بیشتر افراد در حد چند ماه به سنوات خدمت‌شان اضافه می‌شود و ثانیا افرادی که به تازگی شروع به کار کنند به میزان سنوات خدمت آن‌ها حداکثر ۵ سال اضافه می‌شود.

براساس مصوبه مجلس که روز گذشته توسط سخنگوی کمیسیون تلفیق و نیز رئیس مجلس شورای اسلامی نیز صراحتا تشریح شد، حداکثر سنوات خدمت ۳۵ سال یا ۶۲ سال سن برای مردان و ۳۰ سال سنوات خدمت یا ۵۵ سال سن برای زنان است.

با توجه به عملیات رسانه‌ای که ممکن است درباره مصوبه سن بازنشستگی علیه این مصوبه طراحی شود، از رسانه‌های مختلف و عموم مردم تقاضا می‌کنیم، اخبار موثق در این باره را از طریق روابط عمومی مجلس شورای اسلامی دنبال کنند.

فیلم توضیحات قالیباف را در این زمینه مشاهده کنید:

 

همچنین فیلم توضیحات زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم را نیز مشاهده می کنید:

 

 

نظرات بینندگان