arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۰۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۰۹ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

اردن: با هر کسی که بخواهد به امنیت ما حمله کند، با توانایی و اراده کامل مقابله خواهیم کرد / به مقابله با خطر تروریسم و ‌قاچاق مواد مخدر و سلاح از طریق مرز سوریه ادامه خواهیم داد

سخنگوی دولت اردن بامداد دوشنبه در واکنش به حمله پهپادی به مقر نظامیان آمریکایی در مرز این کشور و سوریه، گفت: قاطعانه برای محافظت از امنیت خود اقدام خواهیم کرد. مهند مبیضین گفت: با هر کسی که بخواهد به امنیت ما حمله کند، با توانایی و اراده کامل مقابله خواهیم کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: سخنگوی دولت اردن بامداد دوشنبه در واکنش به حمله پهپادی به مقر نظامیان آمریکایی در مرز این کشور و سوریه، گفت: قاطعانه برای محافظت از امنیت خود اقدام خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مهند مبیضین سخنگوی دولت اردن گفت: با هر کسی که بخواهد به امنیت ما حمله کند، با توانایی و اراده کامل مقابله خواهیم کرد.

وی افزود: اردن به مقابله با خطر تروریسم و ‌قاچاق مواد مخدر و سلاح از طریق مرز سوریه به اردن ادامه خواهد داد.

سخنگوی دولت اردن ضمن محکوم کردن حمله پهپادی به مقر نظامیان آمریکایی در مرز این کشور و سوریه گفت که این حمله تلفات جانی در میان نیروهای مسلح اردن نداشته است.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» آمریکا یکشنبه گزارش داد که در یک حمله پهپادی شبانه به یک پایگاه کوچک آمریکایی در اُردن، سه سرباز ارتش ایالات متحده کشته و ۳۴ نفر از نیروهای نظامی آن زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، کشته شدن سه آمریکایی در «برج ۲۲» در اردن در نزدیکی مرز با سوریه، تشدید قابل توجه وضعیت متزلزل در خاورمیانه را نشان می‌دهد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

نظرات بینندگان