arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۱۹۶
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۵ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۱

نگهبانان زن در تالارهای عروسی، آرایشگاه‌ها و استخرهای زنان مستقر می شوند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 - نیروی انتطامی طرح های تازه ای برای تامین امنیت زنان اجرا می کند. در تازه ترین طرح، نگهبانان زن در تالارهای عروسی، آرایشگاه‌ها و استخرهای زنان مستقر می شوند.
 
خبر حضور نگهبانان زن در مراکز تفریحی، آموزشی و تجاری مخصوص زنان را سرهنگ سیفیان، رییس مرکز انتظام پلیس پیشگیری نیروی انتظامی به ایسنا داده: برخی سارقان زن هستند و یا برخی سارقان در پوشش زنانه اقدام به انجام اعمال مجرمانه می‌کنند، به همین دلیل وجود و استقرار نگهبانان زن به خصوص در مراکزی که مخصوص زنان است، مهم است.
 
به گفته او زنان نگهبان برای حفظ حریم بانوان در مکان‌های خصوصی و عمومی به فعالیت می‌پردازند: این زنان آموزش‌های لازم را در راستای حفاظت از محل‌ها می‌بینند و در قالب موسسات حفاظتی مشغول به کار می‌شوند. وجود نگهبانان زن علاوه بر حفظ اموال، باعث از بین رفتن مشکلاتی که ممکن است توسط موبایل‌های دوربین‌دار و برخی رفتارهای ناهنجار و ... ایجاد شود، مثمر ثمر باشد.
 
رییس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا گفت: این زنان در پارک‌ها، مناطق تفریحی همچون فروشگاه‌ها و ... فعالیت می‌کنند. ضریب امنیت مناطق تفریحی و آموزشی به میزان سرمایه‌گذاری و همچنین گرایش مردم جامعه به این محل‌ها، نقش مهمی دارد، اگر امنیت محل‌های تفریحی، آموزشی و تجاری تامین شود، علاوه بر گرایش مردم و رونق کسب و کار، سرمایه‌گذاری نیز افزایش می‌یابد.
 
او مکان هایی که زنان نگهبان در آنجا مستقر می شوند را چنین بیان کرد: استخرهای زنان، تالارهای عروسی، آرایشگاه‌ها و ... از جمله مکان‌هایی هستند که زنان نگهبان می‌توانند در آن به فعالیت بپردازند.
نظرات بینندگان