arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۴۵۳۲
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۵ - ۲۶ بهمن ۱۴۰۲

اردوغان: پس از توافق بر سر «اف-۱۶‌» روابط با آمریکا در مسیر درست قرار گرفت

رئیس‌جمهور ترکیه گفت همزمان با روند موفق فروش جنگنده‌های اف-۱۶ آمریکایی به آنکارا، روابط ترکیه و ایالات متحده در مسیر درستی قرار دارد و آن‌ها بر روی مسائل بیشتری توافق می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رئیس‌جمهور ترکیه گفت همزمان با روند موفق فروش جنگنده‌های اف-۱۶ آمریکایی به آنکارا، روابط ترکیه و ایالات متحده در مسیر درستی قرار دارد و آن‌ها بر روی مسائل بیشتری توافق می‌کنند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز پنجشنبه و در پرواز بازگشت از قاهره به خبرنگاران گفت «تعداد مسائلی که ما مثل ایالات متحده فکر می‌کنیم و یا با آن‌ها موافق هستیم، در حال افزایش است».

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس‌جمهور ترکیه افزود: «هیچ جریان منفی در حال حاضر وجود ندارد. برعکس، تحولات مثبتی رخ می‌دهد».

کنگره ایالات متحده آمریکا چند روز پیش موافقت خود را با فروش ۴۰ فروند جنگنده پیشرفته اف-۱۶ و نوسازی ۷۹ فروند دیگر از نسل قدیمی‌تر همین جنگنده‌ها به ترکیه موافقت کرد.

اردوغان در قسمت دیگری از اظهاراتش با اشاره به جنگ اوکراین تاکید کرد: «ترکیه همچنان به نقش میانجی خود برای حل‌وفصل درگیری میان روسیه و اوکراین ادامه می‌دهد. ما چندین بار دو طرف را در ترکیه در مقابل هم قرار دادیم و باز هم می‌توانیم این کار را انجام دهیم و دری را به سمت صلح از طریق راه‌حل‌هایی و به دور از نفوذ خارجی باز کنیم».

نظرات بینندگان