arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۵۴۳۶
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۶ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

قطر: درخواست نتانیاهو از قطر برای فشار به حماس با هدف طولانی کردن جنگ است

سخنگوی وزارت خارجه قطر اعلام کرد که درخواست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از قطر برای فشار به جنبش حماس چیزی جز طولانی کردن جنگ نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: ماجد الانصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر اعلام کرد که «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از قطر خواسته است که به حماس برای آزاد کردن اسرای اسرائیلی فشار بیاورد، این درخواست چیزی جز تلاش جدید او برای طولانی کردن جنگ نیست.

سخنگوی وزارت خارجه قطر افزود که نخست وزیر رژیم اسرائیل می‌داند که کشور قطر از همان روز اول متعهد به میانجی‌گری بین طرفین درگیر، پایان دادن به بحران و آزادی اسرا است.

الانصاری در ادامه گفت که آتش بس بشردوستانه که ۱۰۹ اسیر اسرائیلی در آن آزاد شدند، ثابت کرد که مذاکره تنها راه حل برای بازگرداندن آن‌ها و پایان دادن به تنش‌ها است.

سخنگوی وزارت خارجه قطر تاکید کرد که قطر به تلاش‌های میانجی‌گرانه خود ادامه می‌دهد و به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی که برای فرار از بحران‌های سیاسی خود می‌گوید، توجهی نمی‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه قطر گفت: از نتانیاهو می‌خواهیم که بر روند مذاکرات به گونه‌ای تمرکز کند تا به امنیت منطقه کمک کرده و به فاجعه ادامه دار ادامه جنگ پایان دهد.

نظرات بینندگان