arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۶۹۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۱ - ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

عضو ارشد حماس: هر توافقی باید شامل آتش‌بس دائمی و خروج نیرو‌های اسرائیلی از غزه باشد

یکی از مسئولان جنبش حماس با اشاره به اینکه که اشغالگران هیچ جدیتی در روند مذاکرات ندارند و شروط غیرممکنی را تعیین کرده‌اند گفت حماس به مذاکره برای رسیدن به توافقی شرافتمندانه که شامل آتش‌بس دائمی و سایر شروط مقاومت باشد ادامه می‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: یکی از مسئولان جنبش حماس با اشاره به اینکه که اشغالگران هیچ جدیتی در روند مذاکرات ندارند و شروط غیرممکنی را تعیین کرده‌اند گفت حماس به مذاکره برای رسیدن به توافقی شرافتمندانه که شامل آتش‌بس دائمی و سایر شروط مقاومت باشد ادامه می‌دهد.

«غازی حمد» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) طی سخنانی درباره مذاکرات اخیر مربوط به آتش‌بس غزه اعلام کرد که مقامات رژیم اشغالگر در مذاکرات شروط غیرممکنی را تعیین کرده و هیچ جدیتی در روند مذاکرات ندارند.

غازی حمد افزود: به دلیل تشدید قحطی در نوار غزه، فشار‌های بین المللی بر اشغالگران وجود دارد و مقاومت از طریق چندین طرف به دنبال سازماندهی توزیع کمک‌های بشردوستانه در شمال غزه است.

وی تاکید کرد که حماس به مذاکره برای رسیدن به توافقی شرافتمندانه ادامه می‌دهد؛ توافقی که بر مبنای توقف دائمی تجاوزات دشمن، خروج نیرو‌های اشغالگر از نوار غزه، بازسازی غزه و بازگشت آوارگان فلسطینی به مناطق خود باشد.

این مسئول حماس در ادامه خواستار اعمال فشار بیشتر بر اشغالگران برای رسیدن کمک‌های بشردوستانه به غزه از طریق زمینی یا دریایی شده و گفت که رژیم اشغالگر بر ادامه جنگ و کشتار‌های خود در غزه اصرار دارد و سران صهیونیست اهمیتی به اسرای اسرائیلی و خانواده‌های آن‌ها نمی‌دهند.

غازی حمد در ادامه تصریح کرد: هر توافقی باید شامل آتش‌بس دائمی و جامع و خروج نیرو‌های اسرائیلی از غزه باشد؛ حتی اگر این روند طی چند مرحله انجام بگیرد.

وی اظهار داشت که استواری افسانه‌ای مردم فلسطین در غزه قوی‌ترین کارت مقاومت است. رژیم صهیونیستی به دنبال تحمیل یک واقعیت متفاوت بر نوار غزه است؛ زیرا این منطقه را تهدیدی راهبردی برای خود می‌داند، اما اشغالگران هرگز به هدف خود نمی‌رسند.

اخیرا «باسم نعیم» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس فلسطین درباره آخرین روند مربوط به مذاکرات آتش‌بس غزه که در قاهره برگزار شده است با اشاره به تداوم کارشکنی صهیونیست‌ها اعلام کرد که حماس درخواست‌های عجیب و غریبی برای آتش‌بس در غزه ندارد و در رابطه با موضوع تبادل اسرا نرمش زیادی نشان می‌دهد؛ البته در صورتی که دشمن، شروط مقاومت را بپذیرد.

از سوی دیگر «سامی ابوزهری» از رهبران جنبش حماس با اشاره به اینکه حماس با هدف توقف تجاوزات دشمن علیه مردم فلسطین، نرمش زیادی از خود در مذاکرات نشان داده است تاکید کرد: ما از هر پیش‌نویس قطعنامه آتش‌بس که خواستار برقراری آتش‌بس بدون ربط دادن آن به شروط دیگر باشد حمایت می‌کنیم و امکان ندارد توافقی را بپذیریم که شامل تضمین برای توقف کامل تجاوزات دشمن و خروج نیرو‌های اشغالگر از نوار غزه و بازگشت آوارگان فلسطینی به خانه‌های خود نباشد.

یکی از رهبران مقاومت فلسطین هم گفت: جنبش حماس، پس از انجام چند دور گفتگو در قاهره با حضور هیئت‌های مصری و قطری، به این یقین و اطمینان رسیده است که رژیم اشغالگر هرگز پاسخ‌های شفاف و روشنی به موضوعات اصلی مورد درخواست حماس نخواهد داد و این در حالی است که خواسته‌های اصلی حماس مبنی بر برقراری آتش‌بس، عقب‌نشینی کامل اشغالگران از نوار غزه و بازگشت آوارگان هیچ تغییری نکرده است.

نظرات بینندگان