arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۷۰۵۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۲۰ - ۲۴ اسفند ۱۴۰۲

هوش مصنوعی جدید گوگل می‌تواند بازی‌های ویدیویی را همراه بازیکن انجام دهد

گروه تحقیقاتی DeepMind گوگل از یک هوش مصنوعی جدید رونمایی کرده که می‌تواند نحوه انجام وظایف در برخی از بازی‌ها را یاد بگیرد. این مدل که SIMA نام دارد، می‌تواند دستورالعمل‌های زبان طبیعی را برای انجام وظایف در بازی‌های ویدیویی درک کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دیجیاتو: این هوش مصنوعی که SIMA نام دارد، می‌تواند نحوه انجام وظایف در برخی از بازی‌ها را یاد بگیرد.

هوش مصنوعی تاکنون در برنامه‌ها و سرویس‌های زیادی مورد استفاده قرار گرفته است و بازی‌های ویدیویی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. سال گذشته میلادی، انویدیا فناوری هوش مصنوعی جدیدی را معرفی کرد که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برای بازی خود NPC خلق کنند و حالا تیم گوگل DeepMind پیشرفت بیشتری در این زمینه کرده است و هوش مصنوعی جدید آن می‌تواند بازی را بیاموزد و به‌عنوان هم‌تیمی شما حضور پیدا کند.

گروه تحقیقاتی DeepMind گوگل از یک هوش مصنوعی جدید رونمایی کرده که می‌تواند نحوه انجام وظایف در برخی از بازی‌ها را یاد بگیرد. این مدل که Scalable Instructable Multiworld Agent یا SIMA نام دارد، می‌تواند دستورالعمل‌های زبان طبیعی را برای انجام وظایف در بازی‌های ویدیویی درک کند.

گوگل برای آموزش و آزمایش SIMA با هشت توسعه‌دهنده بازی، ازجمله Hello Games و Coffee Stain همکاری کرده است. برای آموزش آن نیز از بازی‌هایی مانند No Man's Sky و Valheim و حتی Goat Simulator ۳ کمک گرفته شده است.

به گفته گوگل، SIMA هیچ نیازی به کد منبع بازی و API‌های سفارشی ندارد و فقط به دو ورودی نیاز دارد: تصاویر روی صفحه و دستورالعمل‌های ساده که توسط کاربر ارائه می‌شود. SIMA درحال‌حاضر حدود ۶۰۰ مهارت اساسی مانند گردش به چپ، بالارفتن از نردبان و بازکردن منو برای استفاده از نقشه را دارد. بااین‌حال، هنوز نمی‌تواند وظایف استراتژیک زیادی مانند پیداکردن منابع و ساختن کمپ‌ها را انجام دهد.

در بیانیه DeepMind آمده است: «SIMA یک دستیار هوش مصنوعی است که می‌تواند محیط‌های مختلف را درک کند و سپس برای رسیدن به یک هدف دستورداده‌شده، اقداماتی را انجام دهد. [SIMA]شامل یک مدل طراحی‌شده برای نقشه‌برداری دقیق از زبان تصویر و یک مدل ویدیویی است که اتفاقات بعدی را پیش‌بینی می‌کند. ما این مدل‌ها را روی داده‌های آموزشی مختص تنظیمات سه‌بعدی تنظیم کرده‌ایم.»

نظرات بینندگان