arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۷۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۱ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

واکنش سرپرست وزارت خارجه به خبر سپردن پرونده هسته‌ای به شمخانی: در بحث هسته‌ای، چیزی به اسم پرونده نداریم / فعالیت‌های هسته‌ای زیر نظر شورای عالی امنیت ملی همچنان ادامه دارد

علی باقری کنی سرپرست وزارت خارجه درخصوص واگذاری پرونده هسته ای به شمخانی، تصریح کرد: ما چیزی به اسم پرونده در بحث هسته ای نداریم. فعالیت های هسته‌ای در چارچوب تدابیر نظام زیر نظر شورای عالی امنیت ملی همچنان ادامه دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

واکنش سرپرست وزارت خارجه به خبر سپردن پرونده هسته‌ای به شمخانی: در بحث هسته‌ای، چیزی به اسم پرونده نداریم / فعالیت‌های هسته‌ای زیر نظر شورای عالی امنیت ملی همچنان ادامه دارد

سرپرست وزارت خارجه گفت: فعالیت های هسته‌ای در چارچوب تدابیر نظام زیر نظر شورای عالی امنیت ملی همچنان ادامه دارد.

به گزارش «انتخاب»، علی باقری کنی سرپرست وزارت امور خارجه پیش از ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در حیاط دولت در سخنانی پیرامون مذاکرات غیرمستقیم و تبادل پیام میان ایران و آمریکا گفت: تبادل پیام ها مانند گذشته ادامه دارد و هیچ وقفه‌ای در این مسیر صورت نگرفته است.

وی در پاسخ به این سوال که «آخرین دستور و تاکید رییس‌جمهور شهید در عرصه سیاست خارجی چه بوده است؟» ابراز داشت: تاکید ایشان همواره بحث فعال بودن در عرصه سیاست خارجی و محوریت سیاست همسایگی و تعامل جدی با همسایگان در عرصه‌های مختلف بوده است.

سرپرست وزارت خارجه درخصوص واگذاری پرونده هسته ای به شمخانی، تصریح کرد: ما چیزی به اسم پرونده در بحث هسته ای نداریم. فعالیت های هسته‌ای در چارچوب تدابیر نظام زیر نظر شورای عالی امنیت ملی همچنان ادامه دارد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی عنوان کرد: مذاکرات برای آزادسازی بخش های دیگر پول های بلوکه شده همچنان ادامه دارد.

باقری در پاسخ به این سوال که «آیا در جریان سفر اخیر با وزیر خارجه عمان درخصوص مذاکرات هسته ای بحث و رایزنی صورت گرفته؟»، تاکید کرد: ما در موضوعات مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله موضوع غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در نسل کشی مردم این منطقه به طور مفصل صحبت کردیم و در موضوعات دیگر هم رایزنی داشتیم.

نظرات بینندگان