arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۴۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۹ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۱

بارش برف و كندی تردد در اغلب جاده‌های كشور

سلطانی با اشاره به وزش باد و وقوع كولاك در محورهای شهرستان كوهرنگ تاكید كرد عبور از این محورها بدون زنجیر چرخ امكان پذیر نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بارش برف و باران و وجود مه در اغلب مناطق كشور، موجب كندی تردد در جاده‌ها به ویژه گردنه‌ها شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر این اساس فرمانده پلیس راههای كردستان امروز گفت: با توجه به كوهستانی بودن برخی مسیرهای مواصلاتی از رانندگانی كه قصد عبور از این محورها و نیز گردنه‌ها را دارند درخواست می شود علاوه بر همراه داشتن زنجیر چرخ، وسایل گرم و آذوقه با احتیاط كامل و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی حركت كنند.

سرهنگ نادری افزود: با توجه به مه گرفتگی و محدودیت دید به رانندگان توصیه می شود از قرار گرفتن در حاشیه جاده‌ها خودداری كنند.

مدیر راه و شهرسازی كوهرنگ هم گفت: با تلاش راهداران صبح امروز گردنه های چری و تاراز در این شهرستان باز شد اما گردنه شاه منصوری همچنان بسته است و راهداران در حال بازگشایی آن هستند.

سلطانی با اشاره به وزش باد و وقوع كولاك در محورهای شهرستان كوهرنگ تاكید كرد عبور از این محورها بدون زنجیر چرخ امكان پذیر نیست.

او از مسافرانی كه قصد عبور از محورهای كوهرنگ و نیز استفاده از پیست اسكی این شهرستان را دارند خواست ازسفرهای غیرضروری بویژه در شب خودداری و درغیر این صورت با رعایت نكات ایمنی خودروهای خود را به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز كنند.

مدیرراه و شهرسازی كوهرنگ همچنین از نجات مسافران 2دستگاه اتوبوس و 15خورو سواری حامل علاقمندان ورزش مفرح اسكی كه استانهای اصفهان و خوزستان به قصد استفاده از پیست اسكی چلگرد به این شهرستان آمده بودند خبرداد و افزود: این مسافران بدون استفاده از زنجیر چرخ در محور دشت زرین در برف گرفتار شدند.

سلطانی گفت: هم اكنون با توجه به وقوع كولاك در گردنه های این شهرستان ارتفاع برف در برخی مناطق به 2 متر هم می رسد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر چهار محال و بختیاری هم گفت: در دو روزگذشته نیروهای امدادی این جمعیت392مسافر گرفتار در برف را در محورهای ارتباطی چهار محال وبختیاری نجات دادند.

فروغی افزود: این مسافران روزهای پنج شنبه وجمعه درمحورهای شهرستانهای كوهرنگ به خوزستان و لردگان به خوزستان دچار حادثه شدند.

او از اسكان24 مسافردر این مدت خبر داد و افزود: 25 نفر از این حادثه دیدگان مصدوم شده بودند كه 8 نفر به مراكز درمانی منتقل و 16نفر دیگر به صورت سرپایی درمان شدند.

خبر دیگری حاكیست وجود مه غلیظ سبب كندی تردد در محورهای خراسان رضوی شده است.

مركز مدیریت راههای خراسان رضوی اعلام كرد: هم اكنون تمامی محورهای منتهی به مشهد و كلات را مه غلیظ فرا گرفته است و حركت خودروها با كندی صورت می گیرد.

همچنین به سبب وجود مه غلیظ در گردنه گنبدلی و مزداوند در شهرستان سرخس، رانندگان برای تردد از این محورها باید از چراغهای مه شكن استفاده و با رعایت نكات ایمنی و سرعت مطمئنه رانندگی كنند و به تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ مجهز باشند.

بر اساس این گزارش، وضعیت سایر محورهای خراسان رضوی عادی و عبور و مرور خودروها در آنها روان است.

مركز اطلاعات راههای خراسان رضوی همچنین ازرانندگانی كه قصد عبور از محورهای استان را دارند، خواسته است قبل از حركت از طریق شماره ارتباطی 141و یا تلفن 3411000-0511 از آخرین وضعیت مسیر تردد خود اطلاع یابند.

بنا بر اعلام این مركز، نیروهای راهداری در كلیه محورهای استان به صورت فعال و برای تامین امنیت تردد مسافران حضور دارند.

خبردیگر اینكه بارندگی اخیرموجب وارد آمدن خسارت به سامانه آبیاری باغات گچساران شد.

رئیس جهادكشاوزی گچساران گفت: بارندگی اخیر به بیش از 5 هزار و 590 متر از لوله های فلزی و پلی اتیلن تاسیسات سامانه آبیاری قطره ای باغهای گچساران خسارت وارد كرد.

مرادی، بیشترین باغهای خسارت دیده شهرستان را در روستاهای دیل، مارین و اسپر اعلام كرد و افزود: خسارت وارده بیش از 403 میلیون ریال برآورد شده است.

همچنین بارش برف راه ارتباطی 35 روستای شهرستان پاوه را قطع كرد.

فرماندار پاوه گفت: گروههای راهداری راه و شهرسازی پاوه هم اكنون مشغول بازگشایی راه ارتباطی این روستاها هستند.

خدرویسی افزود: ارتفاع برف در گردنه‌ها بیش از 40 سانتیمتر، در شهر پاوه بیش از 25 سانتیمتر و در ارتفاعات بیش از 3 متر است.

او گفت: بارش شدید باران نیز بیش از 20 میلیارد ریال خسارت به زیرساخت‌ها و تاسیسات زیربنایی از جمله راههای روستایی، برق و معابر این شهرستان وارد كرد.
نظرات بینندگان