arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۴۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۰۸ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۱

6 متهم تجاوز گروهی در دادگاه: بی گناهیم!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 دادگاه ویژه متهمان به تجاوز گروهی در دهلی هند گشایش یافت. در جلسه روز شنبه ۵ متهم این پرونده تفهیم اتهام شدند. این ۵ نفر خود را بی‌گناه اعلام کردند. در صورتی که آنها محکوم شناخته شوند ممکن است اعدام گردند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب به نقل از دویچه وله ؛ ربودن، تجاوز و قتل سه مورد از ۱۳ مورد اتهامی ۵ متهم به تجاوز گروهی در شهر دهلی هند است.

با تفهیم اتهام این پنج مرد در دادگاهی سریع و ویژه در دهلی نو در روز شنبه (۲ فوریه/ ۱۴ بهمن) محاکمه آنها آغاز شد.

اتهام این افراد تجاوز به دختری ۲۳ ساله در اتوبوسی در ۱۶ دسامبر سال گذشته (۲۰۱۲) در دهلی، پایتخت هند است. آنها همچنین به سوء رفتار با دوست پسر این دختر متهم هستند که همراه با او وارد اتوبوس شده بود.

دختر دانشجو ۱۳ روز بعد از تجاوز بر اثر شدت جراحات در بیمارستانی در سنگاپور در گذشت.

متهمان: بی‌گناه هستیم

بنا به اعلام رسانه‌های هند، متهمان در جلسه دادگاه در روز شنبه خود را "بی‌گناه" نامیدند.

قرار است روز سه‌شنبه (۵ فوریه) در دادگاه اظهارات نخستین شاهدان عینی این واقعه شنیده شود. در صورتی که متهمان محکوم شناخته شوند ممکن است با مجازات اعدام روبرو گردند.

شش مرد در این رابطه دستگیر شده‌اند که نفر ششم زیر ۱۸ سال دارد و قرار است اتهامات وارد بر او در دادگاه رسیدگی به اتهامات کودکان و نوجوانان بررسی شود.

کابینه هند جمعه گذشته حکمی تصویب کرد که در آن مجازات‌های شدیدتری برای تجاوز در نظر گرفته شده است. قرار است که در آینده برای کسانی که مرتکب برخی جرم‌ها، مانند تجاوز گروهی می‌شوند مجازات اعدام در نظر گرفته شود.

تجاوز به این دختر در ماه دسامبر خشم و اعتراض عمومی را برانگیخت. مردم هند در شهرهای مختلف دست به تظاهرات زدند. پلیس مجبور شد برای متفرق کردن تظاهرات مردم خشمگین در برخی از شهرها به زور متوسل شود.

این واقعه همچنین به بحث پیرامون خشونت روزانه علیه زنان دامن زده است. زنان هند می‌گویند، دولت تدابیر کافی برای مراقبت از جان آنها در برابر خشونت در نظر نگرفته است.


نظرات بینندگان