arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۴۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۳ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۱

عباسپور: قصه کهریزک مهم است یا داستان فتنه؟

عباسپور از نمایندگان استیضاح‌کننده سوال کرد و گفت: آیا در یک شرایط جنگی که شما آن را جنگ تمام عیار می‌خوانید ضرورت جامعه در وحدت، همدلی و هم‌افزایی است یا در استیضاح که موجب چالش دولت و مجلس می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس،‌ گفت: استیضاح در شرایط فعلی جامعه شکاف بین مسئولان را افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، روح‌الله عباسپور که در مخالفت با استیضاح صحبت می‌کرد، به استناد اصل 89 و نیز ماده 222 آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار کرد: استیضاح حق قانونی مجلس است و نمایندگان در مواردی که مصلحت بدانند می‌توانند از این حق قانونی خود استفاده کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس اصل 67 قانون اساسی، سوگند یاد کرده‌ایم که در واقع اعمال‌مان و فعل و انفعال‌مان در مجلس در جهت تامین منافع ملی جامعه باشد و ضرورت‌ها و اولویت‌های جامعه را تشخیص داده و آنچه می‌تواند تامین‌کننده منافع ملی جامعه باشد، نسبت به آن ایفای نقش کنیم.

نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس خاطرنشان کرد: در شرایطی که همه می‌دانیم در یک جنگ اقتصادی نابرابری با قدرت‌های استکباری و غیرالهی به سرکردگی آمریکا و اسرائیل و دولت‌های غربی قرار گرفته‌ایم، اینها از ظرفیت‌های خود استفاده می‌کنند و این بار با جنگ اقتصادی و تحریم‌های هوشمند و فلج‌کننده‌شان می‌خواهند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را که آرمان امام(ره) و شهدا است، از پا در آورند.

عباسپور از نمایندگان استیضاح‌کننده سوال کرد و گفت: آیا در یک شرایط جنگی که شما آن را جنگ تمام عیار می‌خوانید ضرورت جامعه در وحدت، همدلی و هم‌افزایی است یا در استیضاح که موجب چالش دولت و مجلس می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که در شرایطی که اکنون وجود دارد همه معتقدند مسئولین جامعه باید با یکدیگر وحدت و همگرایی داشته باشند و رسانه‌ها نیز که با موکلان جامعه مصاحبه می‌کنند، آنها را به همدلی دعوت می‌نمایند.

نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس،‌ تصریح کرد: مردم می‌گویند تحریم و عوارض آن را تحمل می‌کنیم اما انشقاق و شکاف میان مسئولین را نه و اگر دشمن علیه نظام است باید مسئولین با یکدیگر تدبیر کرده و اختلافات را کنار بگذارند.

عباسپور ادامه داد: آیا در شرایط فعلی جامعه استیضاح، وحدت را افزایش می‌دهد یا شکاف بین مسئولان را؟ باید تلاش کنیم و بدانیم که استیضاح در این شرایط هیچ دستاوردی برای جامعه و ملت ندارد، علاوه بر اینکه مشکلات را نیز افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی و بیانات ایشان در خصوص افرادی که به اختلاف‌افکنی می‌پردازند، گفت: خیانت مفهوم سنگینی است که امیدوارم شامل هیچ کدام از ما نباشد.

نماینده مردم بوئین‌زهرا در ادامه با تاکید بر اینکه همت همه مسئولین باید این باشد که فضای سیاسی جامعه را جنجالی نکنند و خواسته‌های رهبری را تحقق بخشند، گفت: چندی پیش رهبری در جلسه‌ای که با حضور بعضی از نمایندگان مجلس، رییس مجلس، نواب وی و کمیسیون‌های اقتصادی برگزار شد و همچنین نمایندگانی از دولت و قوه قضاییه نیز حضور داشتند که آقایان مصباحی‌مقدم و توکلی نیز در این جلسه بودند، بر مسائل اقتصادی تاکید کردند اما سوال می‌کنم که اولویت‌هایی که رهبری مطرح کرده‌اند چه بود؟ آیا اولویت‌ها استیضاح وزیر کار بود یا رهبری توصیه‌شان به معیشت مردم بود؟ بحث تدبیر امور، هدفمندی یارانه‌ها،‌ اقتصاد مقاومتی و ... از مسائلی بود که ایشان به آن تاکید داشتند.

عباسپور در ادامه سخنانش با اشاره به استیضاح حاجی وزیر آموزش و پرورش در دوران اصلاحات در مجلس هفتم، گفت: در این باره نیز رهبری نامه نوشتند و گفتند که امروز استیضاح هیچ سودی برای جامعه ندارد.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی استیضاح دو جنبه دارد؛ یا رای می‌آورد یا نه که خوشبختانه در وضعیتی که اکنون در مجلس وجود دارد، شرایط برای رای آوردن استیضاح فراهم نیست اما اگر رای آورد چه چیزی بر جامعه حاکم می‌شود؟

نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس تاکید کرد: وزارت کار در حال حاضر دارای چهارده سازمان و زیرمجموعه خود است و بهزیستی 40 هزار نیرو در اختیار دارد و سه هزار مدیرکل نیز در این وزارتخانه مشغول به فعالیت هستند. آیا می‌دانید اگر وزیر استیضاح شود باید تا 15اردیبهشت سرپرست جدیدی گمارده شود که بعد از آن باید وزیری بر سر کار آید؟ کدام وزیر عاقل، خلاق و هوشمندی می‌آید که این مسئولیت را بپذیرد؟

عباسپور با بیان اینکه آیا قصه کهریزک مهم است یا داستان فتنه، گفت: امروز عوامل فتنه حصرشان شکسته شده است و بدانید که کهریزک زاییده فتنه است.

وی تصریح کرد: یکی گفت مرتضوی در کهریزک پرونده‌ها را جابجا کرد و بازپرس را عوض کرده است اما بنده می‌گویم چنین کاری از نظر قانونی شدنی نیست.
نظرات بینندگان