arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۴۷۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۵ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۱

عامل حادثه خیابان شهید مدنی هم اعدام می شود/ فردا، روز محاکمه به اتهام محاربه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


ایسنا نوشت: عامل حادثه خیابان شهید مدنی تهران فردا سه‌شنبه در شعبه 15 دادگاه انقلاب به اتهام محاربه و به صورت علنی محاکمه می‌شود.
در روز 24 مهرماه سال جاری فردی با چاقو به چندین نفر از شهروندان حاضر در خیابان شهید مدنی حمله‌ور شد که این حادثه به قتل یک شهروند و مجروح شدن 10 نفر دیگر انجامید.

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در 20 دی ماه از صدور کیفرخواست با اتهام محاربه برای این فرد خبر داد و افزود: حدود دوماه پیش فردی در خیابان شهید مدنی با چاقوی قصابی 11 شهروند تهرانی را مورد حمله قرار داده بود که در اثر آن یک نفر از مجروحان به نام «علیقلی علی یاری» بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان جان خود را از دست داد. متعاقبا متهم یاد شده که پس از ارتکاب جنایت به منزل یکی از اقوام خود رفته و با تعویض لباس و دورانداختن چاقوی ارتکاب جرم به شهرستان قم متواری شده بود، دستگیر شد و پس از انتقال به تهران به ارتکاب جرم اعتراف کرد و چاقوی مذکور نیز که از آن به عنوان ابزار جرم استفاده شده بود با راهنمایی متهم کشف شد.

وی گفت: بازپرس پرونده در ادامه متهم را جهت بررسی روانی به کمیسیون روانپزشکی معرفی کرد که از نامبرده در طی مدت یاد شده چندین آزمون روانپزشکی و روانشناختی به عمل آمد و حتی برای مدتی نیز جهت تست‌های روان درمانی در یکی از مراکز تخصصی روانپزشکی تهران بستری شد که نهایتا کمیسیون پزشکی حدود یک هفته قبل اعلام کرد متهم در حال حاضر و نیز در حین ارتکاب جرم از سلامت روحی و روانی برخوردار بوده است.

جعفری دولت‌آبادی افزود: پس از وصول گزارش کمیسیون پزشکی بازپرس پرونده با توجه به اقدام متهم در حمله به شهروندان با استفاده از سلاح سرد و ایجاد رعب و وحشت در جامعه برای وی به اتهام محاربه قرار مجرمیت صادر کرد که نهایتا منجر به صدور کیفرخواست شد.

وی ادامه داد: اولیای دم شهروند تهرانی که در این حادثه به قتل رسیده است، تقاضای قصاص متهم را کرده‌اند و رسیدگی در خصوص اتهام دیگر متهم مبنی بر ضرب و جرح 10 شهروند دیگر تهرانی نیز همچنان ادامه دارد.
شعبه 15 دادگاه انقلاب با تعیین وقت برای رسیدگی به این پرونده، صبح روز سه‌شنبه 17 بهمن متهم را به اتهام محاربه و به طور علنی محاکمه می‌کند.
نظرات بینندگان