arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۵۰۰۹
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۰۰ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۱

کی روش: امیدوارم داور از وقت‌کشی لبنان جلوگیری کند/ بازیکنان برد را ضمانت کنند

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه بازیکنان باید ضمانت کنند برنده بازی با لبنان هستند، گفت: امیدوارم داور ژاپنی جلوی وقت‌کشی لبنانی‌ها را بگیرد چرا که از دست وی و بازیکنان تحت رهبری‌اش در این خصوص کاری ساخته نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از بازی ایران با لبنان در جمع خبرنگاران ضمن بیان مطلب فوق گفت: مقابل لبنان با طرز تفکر همیشگی بازی می‌کنیم. سعی ما این است که فوتبالی جذاب و تهاجمی به نمایش بگذاریم.
 
وی با بیان اینکه برای لبنان احترام قائل است، تاکید کرد: مهم‌ترین مسئله برای ما صعود به جام جهانی است و بازی فردا هم در همین راستا خواهد بود.
 
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه سرمربی و کاپیتان لبنان اتلاف وقت و شرایط بد زمین بازی رفت را نپذیرفته‌اند، افزود: من هم به عقاید آنها احترام می‌گذارم و چیزی بر خلاف این مطرح نکرده‌ام! من گفتم در بازی رفت لبنانی‌ها استاد تقلب بودند. در هر صورت وظیفه من این است که راجع به بازی خودمان صحبت کنم. ولی با آنچه که لبنانی‌ها در بازی قبل انجام دادند موافق نیستم.
 
وی خطاب به داور بازی فردا تصریح کرد: بازیکنان لبنان وقت کشی می‌کنند و من امیدوارم داور از این حرکت جلوگیری کند. من این توقع را از داور ژاپنی دارم.
 
خبرنگاری از کی‌روش درباره ارزیابی خود از گروه ایران در بازی‌های مقدماتی جام ملت‌‌ها سئوال کرد که سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال در این خصوص یادآور شد: به نظرم این خوب نیست که بازی‌های مقدماتی جام ملت‌ها با انتخابی جام جهانی تداخل داشته باشد ولی اتفاقی است که فعلا افتاده همانطور که قبلا هم گفتم با شناختی که از لبنان و کویت دارم مقابل آنها بازی آسانی نداریم و این وظیفه ماست که سخت کار کنیم.
 
وی افزود: بعد از 33 سال تجربه در فوتبال می‌دانم که فقط یک چیز، ساده است و آن هم صحبت کردن بعد از بازی است. چرا که قبل و در طول مسابقه شرایط سختی برای مربیان و بازیکنان وجود دارد.
 
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره زمان مشخص شدن ترکیب اصلی ایران، گفت: من کار سختی در انتخاب بازیکنانم دارم. چون همه آنها انگیزه جنگجویانه‌ای دارند. از طرفی دیگر به تمام بازیکنانم اعتماد و اطمینان کافی دارم. آنها باید با انگیزه و تمرکز بازی کنند و ضمانت کنند که برنده مسابقه هستیم.
 
وی در پاسخ به این سئوال که برای اتلاف وقت بازیکنان لبنان چه برنامه ای دارید، تصریح کرد: در یک مسابقه فوتبال، بازیکنان، مربیان و داور وظایف خاص خودشان را دارند. اگر این اتفاق در بازی فردا رخ دهد از دست من و بازیکنان خارج است. این وظیفه داور است که کاری انجام دهد و من مطمئنم داور ژاپنی کارش را خوب بلد است.
 
کی‌روش در پایان درباره اینکه آیا تمرین یک جلسه‌ای لژیونرهای اروپایی با سایر بازیکنان کافی است یا خیر، گفت: شکی ندارم که تمام این بازیکنان آماده هستند.
 

نظرات بینندگان