arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۵۲۶۵
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۶ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۱

دایی:‌سه‌امتیاز بازی‌استقلال را‌می‌خواهیم/ برای پرسپولیس متاسفم که یکی مثل شکری دارد

سرمربی تیم فوتبال راه آهن معتقد است که شرایط جدول لیگ برتر گویای سختی بازی تیمش برابر استقلال است، ولی تیمش با آمادگی کامل برای کسب سه امتیاز به میدان می‌رود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر استقلال گفت: درباره استقلال نمی‌توانم زیاد صحبت کنم، چون شرایط جدول همه چیز را نشان می‌دهد . استقلال با مهره‌ها و کادر فنی فنی قوی که قلعه‌نویی آن را هدایت می‌کند نتایج خیلی خوبی گرفته و سرمربی این تیم هم نشان داده که از بهترین‌های ایران است. او در هر تیمی بوده است برای قهرمانی جنگیده و نتایج خوبی را گرفته است. با بازیکنان ملی استقلال و همین طور بازیکنان خارجی‌اش می‌توانم بگویم که بازی سختی را پیش‌رو داریم.

وی ادامه داد: ما تمرین‌های زیادی را انجام داده‌ایم و به همین دلیل شناخت زیادی از استقلال داریم. ما در بازی فردا فقط به فکر سه امتیاز هستیم. به بازیکنانم اطمینان کامل دارم و مطمئنم که می‌توانیم با یک بازی منطقی هر سه امتیاز بازی را بگیریم. ما روی این بازی حساب ویژه‌ای باز کرده ایم و مطمئنم که بازیکنان با سربلندی از زمین خارج می‌شوند.

دایی در ادامه گفت که تیمش برای بازی با استقلال محرومی ندارد، اما سه بازیکنش مصدوم هستند: در بازی‌های گذشته ایگور کاسترو، حمیدرضا علی عسگر و حسین پاشایی را از دست دادیم که البته می‌توانیم از یکی یا دو نفر از آنها استفاده کنیم نمی‌خواهیم ریسک کنیم بازیکن جایگزین ما چیزی از این‌ها کم ندارند.

در ادامه خبرنگاری از دایی درباره اتفاقات عجیب و غریب بازی رفت بازی استقلال و راه‌آهن پرسید، او به دایی گفت جریان از چه قرار بود که در بازی رفت در رختکن راه‌آهن چند دقیقه بسته بود؟ آیا قضیه وجود مار در رختکن شما صحت داشت که دایی در پاسخ گفت: متاسفانه همیشه از این اتفاقات عجیب و غریب در بازی‌های استقلال می‌افتد. نمی‌دانم که پیش از این سابقه داشته که در ورزشگاه آزادی مار پیدا شود، اما در آن بازی یک مار در رختکن ما بود به همین دلیل تیم ما با تمرکز کافی در زمین بازی نکرد، چون حداقل ۳۰ دقیقه پیش از بازی رختکن ما محل رفت و آمد نیروی انتظامی و آتش‌نشانی شده بود و اتفاقات عجیبی که هزاران مدل می‌شود آنها را تعبیر کرد. به هر حال برای این بازی پیش‌بینی لازم را ‌کرده‌ایم که قبل از آن یک مارگیر وارد رختکن شود که اگر ماری در رختکن بود، آن را بگیرد!

نشست خبری تیم‌های راه‌آهن و استقلال از این لحظه به بعد وارد فاز دیگری شد. در این لحظه خبرنگاری از دایی درباره مساله طلبش از پرسپولیس و صحبت‌های شکری، سخنگوی حقوقی پرسپولیس پرسید، سرمربی راه‌آهن در پاسخ گفت: برای باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس که باید ساختار بزرگی داشته باشد، متاسفم که کسی مثل شکری به عنوان سخنگو کار می‌کند، در حالی که اطلاعات کافی ندارد. در جلسه اول کمیته‌ انضباطی هم درباره طلبم از پرسپولیس صحبت کردم وهم درباره شکایتی که از مصاحبه های نادرست و غیر فوتبالی مدیرعامل پرسپولیس داشتم بحث کردم. فکر می‌کنم که دی ماه سال گذشته بود که به مدیرعامل پرسپولیس نامه‌ای نوشته ام که در آن مطالباتم را مو به مو آورده بودم. کسی که مسایل حقوقی باشگاه را بر عهده می‌گیرد باید از ورزش هم آگاهی داشته باشد. من تمام حرفهایم بر اساس مستندات است.

وی ادامه داد: شکری گفته است که من ۱۳۵ میلیون تومان از پرسپولیس طلب دارم، در حالی که رقم دقیقش ۳۲۵ میلیون است و این در حالی است من تا یک ریالش را هم نوشته‌ام. وی همچنین گفته است که پاداش قهرمانی جام حذفی در قراردادم نبوده است، او باید بداند که اگر من با آقای کاشانی سر مسایل فوتبالی مشکل پیدا کرده‌ام، سر حق و حقوق به مشکلی بر نمی‌خوردیم، مدارک حرف من کاملا موجود است، اگر بحث پاداش قهرمانی در قرارداد ما نبود، چرا باشگاه پرسپولیس در به استعلام اداره مالیات نوشته‌ است که ۱۰۰ میلیون تومان بابت قهرمانی جام حذفی به من داده است؟ نکته اول این که باشگاه پرسپولیس هیچ پولی بابت قهرمانی به من نداده است و نکته دوم این که وقتی چنین حرفی به اداره مالیات زده شده، پس حتما پاداش قهرمانی در قرارداد ما لحاظ شده است.

سرمربی اسبق پرسپولیس همچنین درباره مساله کسر ۱۰ درصد از قراردادش با این تیم گفت: قرارداد من با پرسپولیس ۵۰۰ میلیون تومان بوده است که ۱۰ درصدش می‌شود ۵۰ میلیون. هر چیزی قانون خود را دارد و بی‌دلیل نمی‌شود قراردادی را کسر کرد. ضمن این که من اصولا کسر قراردادم را قبول ندارم، اما اگر این را بپذیریم هم باشگاه پرسپولیس به جای ۵۰ میلیون ۶۵ میلیون تومان من را جریمه کرده است که اصلا مورد قبول نیست. که وقتی ما قهرمان جام حذفی شدیم، به استناد روزنامه‌ منتسب به باشگاه قرار بود که به بازیکنان و کادر فنی پژوه ۲۰۶ بدهند، اما هیچ وقت پرداخت نشد. سوال من این است که وقتی یک ریال هم برای ما پرداخت نکرده‌اند حالا چرا از خودشان جریمه می‌نویسند؟
دایی در ادامه گفت: در زمانی که من مربی پرسپولیس بودم، این باشگاه با آل اشپورت قرارداد داشت، اما این شرکت نتوانست در مقطعی وسایل تیم را به موقع برساند به همین دلیل آقای کاشانی از من خواهش کرد که وسایل را شرکت من تامین کند، به همین دلیل حدود ۲۲ میلیون تومان جنس به پرسپولیس دادم، ولی آقای شکری عنوان می‌کند که اگر مدرکی دارم به دادگاه شکایت کنم. من یک فرد فوتبالی‌ام و تمام طلب‌هایم را در کمیته‌ انضباطی مطرح کردم، اما پس از گذشت حداقل دو سال از خروجم از پرسپولیس چنین حرف‌هایی را شنیدم مجبور شدم برای دریافت حق و حقوقم اقدام کنم. دو سال پیش ۲۲ میلیون تومان جنس به پرسپولیس فروختم که ارزش‌ آنها امروز حداقل چهار برابر است. مگر من اضافه بر حقم چیزی خواسته‌ام؟ هر چیزی که بوده توسط سرپرست باشگاه تایید شده و مدارکش هم موجود است. حالا که این آقا (شکری) چنین حرف‌هایی را می‌زند برای پرسپولیس ابراز تاسف می‌کنم که چنین آدمی راجع به مسایل حقوقی‌اش حرف می‌زند.

علی دایی در پایان گفت: در قرارداد ژلکو میاچ با پرسپولیس آمده بود که مالیاتش را باشگاه باید پرداخت کند. این اتفاق رخ نداد و به همین دلیل میاچ ممنوع الخروج شده بود. او می‌خواست از پرسپولیس شکایت کند، اما از جیبم ۲۲ میلیون تومان پرداخت کردم تا شکایت نکند. تعهد پرداخت مالیات به میاچ در باشگاه پرسپولیس موجود است و حالا سوال من این است که علی دایی از جیبش پول می‌دهد که ممنوع الخروجی میاچ حل شود، دلش برای پرسپولیس می سوزد یا امثال آقای شکری که راجع به این مسایل سخنگوی باشگاه شده است؟ در قرارداد ما هم پنج درصد مالیات تکلیفی بر عهده باشگاه است که تا به حال هم یک ریال هم پرداخت نشده است. چندین سال مودی نمونه مالیاتی کشور شدم، اما پرداخت نشدن مالیات من از سوی پرسپولیس باعث شد که این عنوان را از دست بدهم. می‌توان از کمیته‌ انضباطی بپرسید که آقای شکری چه حرف‌هایی زده است. متاسفم کسی که اطلاع حقوقی ندارد، کارها را پیش می‌برد. او در کمیته‌ انضباطی گفته که باید از مدیران بپرسد که آیا چنین نامه‌ای به اداره مالیات زده شده یا نه؟ او نمی‌داند، وقتی از چیزی حرف می‌زنم که بدانم ۱۰۰ درصد که آن چیز قطعی است.

نظرات بینندگان