arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۵۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۷ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۱

آغاز مرحله جدید پیش‌فروش سکه/ برنامه بانک مرکزی قطعی شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی، با اعلام انجام مرحله جدید پیش فروش سکه، گفت: شرایط کامل پیش فروش اواخر هفته آینده اعلام خواهد شد.

به گزارش مهر، پیمان قربانی اعلام کرد: بزودی بانک مرکزی در سال جاری اقدام به پیش فروش سکه خواهد کرد.

مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی، اظهار داشت: همانگونه که رئیس کل بانک مرکزی طی روزهای قبل اعلام کرده‌اند بزودی پیش فروش سکه آغاز خواهد شد و این تصمیم بانک مرکزی قطعی است.

قربانی با اشاره به تمهیدات بانک مرکزی برای انجام هرچه بهتر امور و جهت عرضه سکه در سری جدید پیش فروش سکه، تاکید کرد: یک کمیته کارشناسی و تخصصی در بانک مرکزی با بهره‌گیری از تجربه سال گذشته، در نظر گرفتن شرایط بازار و انجام بررسی‌های کارشناسی، برنامه ریزی ها و هماهنگی‌های لازم را انجام داده است تا این مرحله عرضه به بهترین وجه ممکن صورت پذیرد. شرایط کامل پیش فروش و سایر جزئیات مربوط به آن در اواخر هفته آینده اعلام خواهد شد.

وی همچنین به عملکرد سال گذشته پیش فروش سکه از سوی بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 5.7 میلیون قطعه سکه تحویل متقاضیان شد و 3.2 میلیون قطعه نیز به ابزارهای مختلف تبدیل شد.

این مقام مسئول بانک مرکزی، با اعلام این نکته که تاکنون خریداران‌ 130هزارقطعه سکه برای دریافت سکه‌های خود مراجعه نکرده ‌اند، خاطر نشان کرد: با توجه به تحویل تمامی سکه‌های پیش فروش شده به بانک ملی، از نظر بانک مرکزی پرونده سال قبل بسته شده است، لذا از افرادی که تاکنون برای دریافت سکه‌های خود اقدام نکرده‌اند درخواست می‌شود قبل از پایان سال برای دریافت سکه‌های پیش خریدی خود به شعب مربوطه در بانک ملی ایران مراجعه کنند.
نظرات بینندگان