arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۵۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۰۱ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۱

هنگامه‌ قاضیانی: اینجا که چاله میدان نیست!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
"هنگامه قاضیانی" بازیگر فیلم "بشارت به یک شهروند هزاره سوم" گفت:کاش در سالن میلاد به حرمت پیشکسوتان سینما حتی اگر از فیلم ناراضی بودید، سکوت می کردید، و این رفتارها را از خود بروز نمی دادید.
به گزارش انتخاب به نقل از باشگاه خبرنگاران، نشست خبری فیلم سینمایی "بشارت به یک شهروند هزاره سوم" با حضور کارگردان هادی کریمی، تهیه کننده علی لدنی، بازیکران "هنگامه قاضیانی" و "نیکی کریمی" برگزار شد.
هادی کریمی در این نشست با اظهار نارضایتی از رفتار تماشاگران در هنگام تماشاری فیلم گفت: برای تماشای فیلم به سالن های نمایش متعددی رفتم که خوشبختانه تمامی تماشاگران با صبر و حوصله فراوان به تماشای فیلم نشستند اما متاسفانه در سالنی که نمایش سالن مطبوعات است، شاهد رفتارهایی بودم که بسیار ناراحت شدم.
وی با اشاره به اینکه مخاطب بسیار کم حوصله بود، افزود: فیلم "بشارت..." روایتگر موضوعی بود که قصدم آگاه سازی بود. دنبال فیلمی بودم که به تعاملات فکری با بازیگر بپردازد و از اینکه بخواهم به مخاطب هیجان زودگذر بدهم، پرهیز کردم.
"هنگامه قاضیانی" در این نشست با اشاره به اینکه بسیار خوشحال بودم در این فیلم در کنار بازیگر بزرگی چون "نیکی کریمی" ایفای نقش کردم، ادامه داد: من دوست ندارم از کسی گلایه کنم اما نکته مهمی که وجود دارد اینکه من در سینما آزادی در هنگام تماشای فیلم فضای محترمی را تجربه کردم.
وی افزود: کاش در سالن میلاد به حرمت پیشکسوتان سینما حتی اگر از فیلم ناراضی بودید، سکوت می کردید، و این رفتارها را از خود بروز نمی دادید.
"قاضیانی" با اشاره به اینکه رفتار تماشاگران در سینماهای دیگر بسیار شایسته بود تر بود، تصریح کرد: من از "نیکی کریمی" بسیار حجالت کشیدم و آرزو کردم کاش نیکی امروز این جو عجیب را نمی دید.
وی با اشاره به اینکه سینما را ما ضعیف می کنیم، گفت: ما حتی تحمل یک نگاه متفاوت را هم نداریم، یک مقدار یاد بگیریم که به هم احترام بگذاریم اینجا چاله میدان نیست، یک مکان فرهنگی است.
هادی کریمی درخصوص واکنش ناشایست تماشاگران گفت: رفتار بدی که یکی از تماشاگران از خود نشان داد، عقده گشایی قشنگی نبود. من احساس کردم این آزمایش خداست. خداوند مرا مورد آزمایش قرار داد تا ببیند چقدر به شعارها و حرف هایی که در فیلم بیان کردم، عمل می کنم.
وی افزود: من تقاضا دارم افرادی که این رفتار ناشایست را از خود نشان می دهند، در سالن سینما راه ندهید.
کریمی ادامه داد: فیلم "بشارت..." را به سفارش و ندای دلم ساختم و مطئنم اثر معنوی مطلوبش را بر روی قشری که هدفش بود، خواهدگذاشت.
"نیکی کریمی" در این نشست درخصوص کم کاری خود گفت: متاسفانه تاکنون سناریوهای جالبی نخوانده ام. اگر فیلمنامه زیبایی به دستم برسد، حتما کار خواهم کرد.
گفتنی است، تماشاگران حین اکران فیلم در برج میلاد با سوت و کف نارضایتی خود را از فیلم بروز دادند که رفتار شایسته ای نبود و این کار دلخوری عوامل فیلم را از اهالی رسانه به دنبال داشت.
نظرات بینندگان