arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۵۹۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۵ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۱

فراخوان برای نجات یک هموطن: یک لحظه خودمان را جای او بگذاریم (عکس 16+)

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : زندگی بدون دست یا پا ، هر چند متصور است ، اما زندگی بدون چهره را حتی تصور هم نمی توان کرد. اما اتفاقی که برای یکی از هموطنانمان افتاده ، او را به مردی بدون چهره تبدیل کرده است.

به گزارش عصرایران به نقل از "خیریه همت" ، م. ش دارای همسر و ۴ فرزند است که ۸ سال پیش بر اثر سانحه تصادف رانندگی یک سوم صورت خود را از دست داده و در این مدت به علت وضعیت بد چهره و صورت خود غیر از موارد ضروری از منزل خارج نشده‌ است.

درآمد خانواده از محل بیمه از کارافتادگی تأمین اجتماعی ماهانه حدود ۴۰۰ هزار تومان به علاوه یارانه هاست.

دختر بزرگ ایشان به علت شرایط خانوادگی و معیشتی با وجود اینکه علاقه شدیدی به ادامه تحصیل داشت  مجبور به ترک تحصیل شده است. نظریه پزشک معالج


دکتر فرزاد فضیلت متخصص جراحی فک و صورت که وظیفه درمان وی را پذیرفته است با بیان اینکه بیش از نیمی از صورت این فرد به علت تصادف  تخریب شده است، گفت: قسمت پیشانی، فک بالایی، دندان‌ها، بینی کاسه چشم راست این فرد با درصد زیادی تخریب شده است.

وی با ضمن تشریح روند درمان این بیمار گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده است که در فاز ابتدایی درمان ایشان، مورد بازسازی پیشانی، فک بالا و کاسه چشم قرار گیرد که این مهم با اخرین روش‌های درمانی پیشرفته اجرایی می‌شود بگونه ای که در این مرحله با الگوبرداری از سمت دیگر صورت این فرد نسبت به شبیه سازی قسمت تخریب با استفاده از برنامه‌های کامپوتری اقدام می‌شود و پس از کسب تصویری واحد از چهره این فرد پروتزهای قابل پذیرش برای بدن با عمل جراحی روی صورت این فرد گذاشته می‌شود.

فضیلت در ادامه با بیان اینکه به نظر می‌رسد عمل جراحی این فرد بیش از ۸ ساعت زمان می‌برد، گفت: یکی از سخت‌ترین مراحل عمل جراحی این فرد در ناحیه پیشانی خواهد بود چرا که به دلیل برخورد پیشانی با گاردریل، این ناحیه دچار تخریب بالایی شده بگونه ای که با از بین رفتن استخوان، پوست و مغز به یکدیگر چسبیده‌ شدند و جداسازی این دو از یکدیگر، به سختی امکان پذیر است.

فضیلت با بیان اینکه درمان این فرد، هزینه ای بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان نیاز دارد گفت: به دلیل عدم تامین هزینه‌های اولیه جراحی، درحال حاضر این عمل متوقف شده است.


 اینک ، این هموطن ، برای بازگشت نسبی به زندگی ، نیازمند همت انسان های انسان دوست است. اگر هر کدام از ما ، به اندازه وسع مان تلاش کنیم ، او ، همسرش و چهار فرزندش نیز خواهند توانست ، باز دیگر زندگی عادی شان را از سر بگیرند.

اگر می خواهید کمک کنید و سهمی در این امر واقعاً خیر داشته باشید ، اینجا را کلیک کنید. او هرگز نخواهد دانست چه کسانی او را به زندگی بازگرداندند ولی خدایش چرا؟!
نظرات بینندگان