arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۶۱۰۴
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۳ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۱

داماد ایرانی وزیر امور خارجه آمریکا کیست؟ + تصاویر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشرق: پس از بحث‌ها و انتقادات فراوان به انتخاب جان كری به عنوان نامزد تصدی پست وزارت خارجه دولت جدید اوباما بدلیل مواضع قبلی وی در قبال ایران و سوریه، برخی اخبار منتشر شده از ایرانی بودن داماد وزیر جدید امور خارجه آمریكا حكایت دارد.
 
بهروز - برایان - والا ناهید و وانسا كری دختر وزیر امور خارجه آمریكا
 
با مشخص شدن نامزد وزارت كلیدی امور خارجه در دولت جدید اوباما، بسیاری از جمهوری‌خواهان و نومحافظه‌كاران نزدیك به لابی اسرائیل روند تخریب جان كری و عدم تایید وی در سنا را آغاز كردند.

 
 
انتقادات به جان كری بیشتر به مواضع وی در قبال برنامه هسته‌ای ایران و تاكید بر حل دیپلماتیك آن، روابط نزدیك با بشار اسد، ابراز تمایل برای سفر به تهران و ... متمركز شده بود. اما در نهایت جان كری با تاكید بر بكارگیری تمام توان خود برای بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته‌ای، خیال جمهوری‌خواهان راحت شد و سنا جان كری را برای تصدی وزارت خارجه آمریكا تایید كرد.
 
 

پس از رای مثبت سنا به جان كری، اخباری مبنی بر ایرانی بودن داماد وزیر امور خارجه آمریكا منتشر شد.
 
براساس این اخبار، وانسا كری دختر كوچك جان كری از همسر اولش در سال 2009 با یك پزشك ایرانی ساكن آمریكا ازدواج كرده است. جولیا ترون همسر اول جان كری و مادر وانسا در سال 2006 درگذشت.
 
 

دكتر بهروز – برایان - والا ناهید جراح مغز و اعصاب به همراه همسرش وانسا كری در بیمارستان ماساچوست بوستون مشغول طبابت هستند. دكتر بهروز والا ناهید همچنین استادیار دانشگاه هاروارد در رشته جراحی اعصاب نیز هست.
 

مراسم عروسی بهروز ناهید و وانسا كری
 
دكتر وانسا كری و بهروز والا ناهید در همین بیمارستان در سال 2005 با یكدیگر آشنا شدند و پس از 4 سال در سال 2009 رسما ازدواج كردند. بنابر برخی اخبار غیررسمی، این زوج پیش‌تر به ایران نیز سفر كرده‌اند.
 
 
بهروز والا ناهید فرزند دكتر نوشین پور حسن و دكتر رضا ناهید است كه آن‌ها نیز سا‌ل‌هاست در آمریكا و در شهر لس‌آنجلس ساكن هستند.
 
منتقدان كری پس از انتشار این خبر ابراز نگرانی كرده‌اند كه احساسات جان كری نسبت به ایران كه بعضا آن‌ را ابراز كرده است – مانند تمایل به سفر به ایران و مخالفت با تشدید فشارها و حمله نظامی به ایران – بدلیل وجود روابط عاطفی با یك خانواده ایرانی است و این ارتباطات می‌تواند بر سیاست‌های وی در قبال ایران تاثیرگذار باشد.
نظرات بینندگان