arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۶۴۱۲
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۰۹ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۱

شهادت سردار شاطری در مسیر دمشق-بیروت +عکس

روزنامه لبنانی السفیر خبرداد: خوشنویس در شهر حلب مورد هدف قرار گرفت. او در این شهر در حال بررسی شرایط شهر برای پروژه های بازسازی بود. شماری از رسانه های ایرانی از شهادت یک مقام ایرانی به نام "سردار حسن شاطری" رئیس ستاد بازسازی لبنان خبر داده اند که عکس های منتشر شده از او، نشان می دهد این فرد همان "حسام خوشنویس" است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: سردار شاطری در مسیر دمشق به بیروت به دست مزدوران و حامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده است.به گزارش سرویس سیاسی انتخاب، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف درباره شهادت سردار حسن شاطری رییس ستاد بازسازی ایران در لبنان با تبریک و تسلیت این واقعه به مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و ملت مقاوم لبنان گفت: سردار شاطری یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس بود که در طول سال‌های جنگ تحمیلی با تمام وجود در حوزه‌های مهندسی جنگ فعالیت داشت.

وی ادامه داد: ایشان همچنین به عنوان یک سرباز ولایتمدار و گوش به فرمان امام و رهبر، در سالهای اخیر نیز به بازسازی مناطق آسیب دیده لبنان در جنگ 33روزه با رژیم صهیونیستی مشغول شد که این امر سرمنشا بسیاری از خیرات و برکات برای مردم مظلوم لبنان بود.

شریف با بیان اینکه این سردار رشید اسلام در مسیر دمشق به بیروت به منظور انجام کارهای ستاد بازسازی، به دست حامیان و مزدوران رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده است، تصریح کرد: البته آنچه مسلم است، این مزدوران با انجام این اقدامات شنیع راه به جایی نخواهند برد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه در پایان تاکید کرد: این شهادت مزدی بود که سردار شاطری بعد از عمری مجاهدت و ممارست در راه خدا و احیای ارزش های اسلامی و نیز خدمت به مردم مظلوم و مستضعف لبنان از خداوند تبارک و تعالی گرفت و امیدواریم شفاعت ایشان در روز قیامت نصیب حال ما نیز بشود.

* بیانیه سفارت ایران در لبنان:

با اعلام این خبر ، سفارت ایران در بیروت هم طی بیانیه ای از کشته شدن "حسام خوشنویس" رئیس ستاد بازسازی لبنان به دست "گروه های مسلح تروریستی" خبر داد.

در پیام سفارت ایران در لبنان در اینخصوص آمده است: «سفارت جمهوری اسلامی ایران با اندوه و تاسف فراوان ، شهادت حسام خوشنویس رئیس هیات بازسازی لبنان را در مسیر دمشق به بیروت به دست "گروه های مسلح تروریستی" اعلام می کند.»

* انعکاس خبر شهادت سردار شاطری در رسانه های منطقه

شبکه العربیه به نقل از منابع آگاه در لبنان اعلام کرد: پیکر خوشنویس از طریق فرودگاه بین المللی بیروت به دبی و از آنجا به تهران منتقل شد.

این شبکه اضافه کرد: خوشنویس به عنوان نماینده احمدی نژاد از مصونیت دیپلماتیک برخوردار بود. او به همراه دو لبنانی از سوی مهاجمان ناشناس مورد هدف گلوله قرار گرفتند و هر سه نفر جانشان را از دست دادند.روزنامه لبنانی السفیر در مورد این حادثه و محل وقوع آن نوشت : خوشنویس در شهر حلب مورد هدف قرار گرفت. او در این شهر در حال بررسی شرایط شهر برای پروژه های بازسازی بود. شماری از رسانه های ایرانی از شهادت یک مقام ایرانی به نام سردار حسن شاطری رئیس ستاد بازسازی لبنان خبر داده اند که عکس های منتشر شده از او، نشان می دهد این فرد همان حسام خوشنویس است.

پیکر سردار شهید حسن شاطری، صبح امروز پنجشنبه در شهرک شهید محلاتی تهران با حضور مقامات ارشد سپاه تشییع شد.

نظرات بینندگان