arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۶۴۱۳
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۰۹ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۱

قیمت حج عمره 2 برابر شد

به گفته او: «همچنین دانشجویانی که از هشتم فروردین به بعد اعزام می‌شوند، باید دو میلیون و 116‌هزار و 800 تومان واریز کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بهار: معاون حج عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از افزایش دوبرابری قیمت حج عمره برای سال‌جاری و آینده خبر داد.

به گفته غلامرضا رضایی، قیمت تمام شده حج عمره برای زائران این سفر با قیمت‌های دو‌میلیون و 80‌هزار تومان تا دو‌میلیون و نهصد و 80‌هزار تومان خواهد بود.
 
نوسانات قیمت ارز هزینه سفر را هم صد‌درصد‌گران کرده است و افرادی که پیش از این فیش‌های حج 500‌هزار تومانی برای خرید حج عمره خریده بودند در حال حاضر برای این‌که بتوانند سفرحج داشته باشند، باید افزون بر هزینه ثبت‌نام مبالغ جدیدی را نیز به حساب سازمان حج و زیارت واریز کنند یا از این سفر جا بمانند؛ در این صورت است که بسیاری فیش حج را در بازار دلالی به فرد دیگری که توانایی پرداخت مابه‌التفاوت فیش حج خریداری شده را دارد، واگذار می‌کنند و به این ترتیب بازارسیاه فروش فیش حج عمره رونق گرفته است.
 
غلامرضا رضایی در ادامه به بهار گفت: «با توجه به این‌که قیمت ارز افزایش چند برابری داشته وهزینه‌ای که ما از ثبت‌نام‌شدگان می‌گیریم به ریال است اما باید خدمات کشور عربستان از جمله هتل و غذا و همین‌طور پول بلیت پرواز خارجی را به قیمت دلار پرداخت کنیم بنابراین قیمت سفر حج حداقل صد‌درصد‌گران شده است. سال گذشته، ارزی که برای حج به ما تعلق می‌گرفت ارز مرجع با قیمت 1270 تومان بود، اما امسال برای حج عمره ارز دو‌هزار و ششصد‌هزار تومانی مبادله‌ای به ما داده می‌شود و به همین دلیل، قیمت حج عمره تا این حد بالا رفته است و کاری هم از ما ساخته نیست.»

رضایی در پاسخ به اینکه قیمت حج تمتع چقدر افزایش خواهد یافت، گفت: «هنوز در مورد قیمت حج تمتع تصمیم‌گیری نشده است اما با توجه به بالا رفتن قیمت دلار بالا رفتن قیمت حج تمتع هم دور از انتظار نیست.»
 
علاوه بر قیمت حج عمره قیمت حج دانشجویی نیز افزایش یافته است. محمد زارع، دبیر سفر عمره دانشگاهیان در این باره با اشاره به تعرفه‌های اعلام شده برای عمره دانشگاهی امسال، به ایسنا گفت: «دانشجویانی که در فاصله زمانی سوم فروردین تا هشتم فروردین اعزام می‌شوند، باید مبلغ دو‌میلیون و 184‌هزار و 400 تومان بپردازند.»
 
به گفته او: «همچنین دانشجویانی که از هشتم فروردین به بعد اعزام می‌شوند، باید دو میلیون و 116‌هزار و 800 تومان واریز کنند.
 
به گفته زارع، هزینه عمره دانشگاهیان براساس ایستگاه‌های پروازی مختلف کمی متغیر خواهد بود، طوری که در ایستگاه پروازی مشهد و تبریز، به دلیل دور بودن 100‌هزار تومان به هزینه‌های ذکر شده اضافه می‌شود. او اولین گروه اعزامی را دانشجویان متاهل و پس از آن دانشجویان مجرد پسر عنوان کرد.
نظرات بینندگان