arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۶۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۷ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۱

رییس‌جمهور: هیچ‌کس نتوانسته سر احمدی‌نژاد کلاه بگذارد +تصاویر

وی در پایان با اشاره به دریافت نمونه‌ای از لباس شهید دشتی و بوشهری رییسعلی دلواری به عنوان هدیه اظهار کرد: در دنیا لباس‌های زیادی برایم هدیه داده‌اند که دارای کلاه هم بود اما هیچ کس نتوانسته سر احمدی‌نژاد کلاه بگذارد؛ چراکه نمی‌تواند سر ملت ایران کلاه بگذارد اما امروز با افتخار نمونه کلاه رییس‌علی دلواری را بر سر گذاشتم تا بگویم ما در کنار ملت ایران هستیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس‌جمهور ساختن ایران را مأموریتی الهی دانست و گفت: مهمترین مأموریت امروز ملت ایران ساختن ایران است و کسی را نمی‌توان یافت که در این موضوع تردید داشته باشد.

دکتر محمود احمدی‌نژاد ظهر روز پنج‌شنبه در مراسم افتتاح 4 هزار و 623 طرح عمرانی، آموزشی و بهداشتی در روستای چارک استان بوشهر، با بیان این‌که «ساختن ایران در حقیقت برافراشتن پرچم توحید و عدالت در جهان محسوب می‌شود؛ چرا که عزت ایران، عزت همه مؤمنان، آزادیخواهان، عدالت‌طلبان است» تصریح کرد: ملت ایران باید با همان اراده و نیتی که انقلاب اسلامی را برپا کرد، در مسیر ساختن ایران گام بردارد.

وی خاطرنشان کرد: امروز یک باور عمومی و عشق و امید بین‌المللی نسبت به ایران و ملت ایران در دنیا بوجود آمده و همه نگا‌ه‌ها به ایرانیان است؛ چراکه ایران پرچم نجات ملت‌ها و دفاع از مستضعفان و مظلومان، همبستگی و مبارزه با ظلم و استکبار است.

وی تصریح کرد: باید ایران را بسازیم و این یک ماموریت و تکلیف عمومی است که امام(ره) و رهبری عزیز نیز بارها به آن تأکید داشته‌اند.

رییس‌جمهور با طرح این سوال که «پایه‌های ساختن ایرانی پیشرفته و مقتدر در کجا باید به زمین گذاشته شود» اظهار کرد: اگر بخواهیم پیشرفت ماندگار و عزت پایدار داشته باشیم، می‌بایست پایه‌های ساختن کشور را در روستاها بنا کنیم و اگر ساختن کشور مبتنی بر استعدادها و منابع طبیعی موجود نباشد، آسیب‌پذیر خواهیم بود؛ همچنان که در موضوع هسته‌یی کسی که در مقابله و ضدیت با ایران مؤثر بود، اذعان کرده که چون امروز انرژی هسته‌یی در اندیشه متخصصان ایرانی قرار دارد، حمله به تأسیسات آن مشکلی را حل نخواهد کرد.

وی تأکید کرد: اگر ساختن ایران متکی بر اندیشه و علم خودمان باشد، کسی نمی‌تواند آن را از ما بگیرد.

وی تاکید بر آبادانی روستاها را در حقیقت تاکید بر آبادانی ایران دانست و خاطرنشان کرد: اگرچه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات فراوانی در روستاها ارائه شده اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و اگر بخواهیم نیروی انسانی مستعد موجود در روستاهای کشور فرصت رشد و شکوفایی پیدا کنند، باید جریان ثروت و منابع به سمت روستاها سوق پیدا کند و این نیازمند عظم ملی همه کسانی است که در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های کشور تأثیر دارند.

رییس‌جمهور افزود: برای عمران و آبادانی کشور نباید نگاه بخشی و محدود داشت، بلکه باید نگاه‌ها ملی و به آینده کشور معطوف باشد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته با موافقت مجلس محترم شورای اسلامی ده‌درصد منابع صندوق توسعه ملی به صورت ریال به کشاورزی و صنایع روستایی اختصاص یافت و امیدواریم این تصمیم در سال بعد نیز تکرار شود، البته پیشنهاد دولت حداقل اختصاص 25 درصد منابع صندوق توسعه ملی به کشاورزی بود که این موضوع می‌تواند موجب اشتغال و کشاورزی پایدار و مستحکمی در کشور شود.

وی با مقایسه هزینه‌های عمرانی موجود در شهر با روستا و تفاوت قابل توجه آن با یکدیگر اظهار کرد: اگر جمعیت در تمام نقاط کشور به درستی توزیع شود، بدون تردید هزینه‌ها نیز متعادل و کاهش خواهد یافت از اینرو نگاه اشتباهی که موجب تمرکز جمعیت در شهرها شده باید تغییر کند.

احمدی‌نژاد افزود: زندگی در روستا و کار کردن برای تولید ارزشمند است و مقامات ظاهری دنیا به خودی خود اعتباری پیش خدای متعال ندارد. کسی محترم است که برای جامعه نافع باشد.

وی با اشاره به وسعت زمین‌های قابل کشت در کشورمان خاطرنشان کرد:‌ اگر 45 میلیون هکتار زمین قابل کشت بدون تنگ‌نظری‌ها و روابط ناصحیح بین مردم توزیع شود، در آن صورت شاهد اشتغال و افزایش تولیدات کشاورزی خواهیم بود و از سوی دیگر باید منابع بانکی بجای اختصاص به کسانی که برای جابه‌جایی کالا از آن استفاده می‌کنند در کشاورزی و صنایع تبدیلی سرمایه‌گذاری شود درآمد، عزت و استقلال کشور ارتقاء خواهد یافت و به فضل الهی این اتفاق خواهد افتاد و راهی جز این نیست و کسانی که جز این می‌اندیشند بایستی آرام آرام صحنه را ترک کنند.

وی در ادامه با اشاره به فشارهای دشمنان به ملت ایران، تصریح کرد:‌ آن‌ها خیال می‌کنند که اگر به ملت ایران فشار بیاورند این ملت در مقابل آن‌ها کوتاه خواهد آمد و کسی که خیال می‌کند با اعمال فشار می‌تواند ملت ایران را به تسلیم وا دارد، بداند که سخت در اشتباه است و این آرزو را به گور خواهد برد.

رییس‌جمهور تصریح کرد: هیچ‌کس جرأت ندارد به ایران از موضع تهدید نگاه کند و اگر حماقتی در این زمینه انجام شود، برای پاسخ به آن نیاز نیست که همه ایران بسیج شود، بلکه مردم همین منطقه کافی هستند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان تصور می‌کنند، به واسطه فشار آنان مشکلاتی ایجاد شده است، اما در اشتباه هستند، ملت ایران تمامی مشکلات را حل و فصل کرده و قوی‌تر و متحد‌تر خواهد شد و در آن صورت آنان را از منطقه خلیج فارس بیرون خواهد راند.

وی در پایان با اشاره به دریافت نمونه‌ای از لباس شهید دشتی و بوشهری رییسعلی دلواری به عنوان هدیه اظهار کرد: در دنیا لباس‌های زیادی برایم هدیه داده‌اند که دارای کلاه هم بود اما هیچ کس نتوانسته سر احمدی‌نژاد کلاه بگذارد؛ چراکه نمی‌تواند سر ملت ایران کلاه بگذارد اما امروز با افتخار نمونه کلاه رییس‌علی دلواری را بر سر گذاشتم تا بگویم ما در کنار ملت ایران هستیم.

احمدی‌نژاد در ابتدای اظهارات خود استان بوشهر را دیار شجاعان، دلاورمردان، دشمن‌ستیزان و مردان و زنان مؤمنی دانست که با همبستگی و ایمان خالص به خدا کمر استعمار را شکستند و به همه دشمنان درس فراموش نشدنی دادند که تا ابد هرکس بخواهد نیت ناجوانمردانه نسبت به ملت ایران داشته باشد، مردم استان بوشهر و ملت ایران چنین اجازه‌ای را به آنان نخواهند داد.

hemmat khahi-26-36.jpg

hemmat khahi-25-40.jpg

hemmat khahi-24-55.jpg

hemmat khahi-23-67.jpg

hemmat khahi-21-92.jpg

hemmat khahi-20-117.jpg

hemmat khahi-1-509.jpg
نظرات بینندگان