arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۶۶۵۰
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۲۰ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۱

احمدی‌نژاد قسم خورد که دنبال کسی نیست / کاندیداتوری روحانی بازی است؛ هاشمی می‌آید

در دیداری که دو شب پیش با رئیس دولت داشتم احمدی نژاد قسم خورد که خبری نیست و فعلا دنبال کسی نیستیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشرق - حجت الاسلام نبویان بعدازظهر پنج شنبه 26 بهمن در دهمین جلسه طرح حکمت موسسه و هیئات فرهنگی مذهبی عصر انتظار در خرم آباد گفت: می گویند قرار است که دولت هم قرار است که یکی را به عنوان گزینه خود در انتخابات ریاست جمهوری معرفی کند گفت: از ثمره هاشمی، مشائی، نیکزاد و الهام به عنوان گزینه های احتمالی دولت نام برده می شود اما در دیداری که دو شب پیش با رئیس دولت داشتم احمدی نژاد قسم خورد که خبری نیست و فعلا دنبال کسی نیستیم و برای من هم محرز نشده است.

نبویان ادامه داد: کاندیداهای ریاست جمهوری توسط چهار طیف معرفی خواهند شد که متاسفانه در این بین امثال اصلاح طلبان و هاشمی به عنوان ناجی جلو آمده اند.

وی اذعان داشت: یکی از گزینه های اصلاح طلبان حسن روحانی است که هم لباس من است و همه او را می شناسند و الان هم در بخش مطالعات استراتژیک تشخیص مصلحت نظام است و همه با مواضع او آشنا هستند. البته حضور روحانی بازی است و احتمالا قرار است که هاشمی بیاید. از طرف دیگر محمد شریعتمداری، کواکبیان و فلاحیان هم می خواهند بیایند اما جالب است که خاتمی هم دور برداشته است واقعا باید آدم رو داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: یکی از نزدیکان خاتمی و از سران اصلاحات به من گفت که خاتمی یک روز پس از انتخابات سال 88 پیش آقای موسوی رفته و به او گفته است آقای موسوی تقلب یعنی چه؟ من 8 سال رئیس جمهور بودم مگر اصلا امکان تقلب است؟ و من گفتم که واقعا خاتمی این را گفته است؟ که گفت بله من پیش خودم گفتم که خائن تر از آقای خاتمی خودش است می دانید چرا؟ بالاخره آقای موسوی و کروبی به اشتباه برای آنها جا انداختند که مثلا  تقلب شده است اما ما 30 کشته دادیم و آقای خاتمی دانسته خیانت کرد. پایین تر از این داریم؟ و چقدر رو دارند که می گویند ما می خواهیم بیاییم.

نبویان از فتاح، جلیلی و لنکرانی به عنوان گزینه های جبهه پایداری برای انتخابات ریاست جمهوری نام برد و تصریح کرد: اخلاص نسبت به خدای متعال، صداقت با مردم و اطاعت از ولی خدا شاخصه های جبهه پایداری برای ریاست جمهوری است اما اینکه این سه نفر این شاخصه ها را دارند ولی مقبولیت و رای ندارند مساله این است که ما باید تلاش کنیم که رای بیاورند.

یکشنبه سیاه مجلس مصداق خیانت است

وی در ادامه با ابراز تاسف نسبت به اختلافات سران قوا در یکشنبه سیاه مجلس متذکر شد: در یکشنبه سیاه مجلس هر دو طرف ضربه زدند چرا که این حرکت در شرایطی روی داد که رهبر معظم انقلاب هرگونه اختلاف افکنی را مصداق خیانت اعلام کرده بودند با این وجود وقایع یکشنبه سیاه مجلس مصداق خیانت است.

عضو شورای مرکز جبهه پایداری با تاکید بر اینکه مسئولان و نمایندگان می بایست از حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن درس بگیرند گفت: مسئولان به جای اختلاف افکنی بهتر است که به فکر گرانی ها باشند.

حجت الاسلام نبویان با اذعان به اینکه در انتخابات پیش رو بر خلاف فتنه که یک فتنه سیاسی بود با یک جنگ اقتصادی مواجه هستیم گفت: اگر در فتنه 88 با شکم سیرها روبرو بودیم در فتنه جدید قرار است که دهک های پایین جامعه را در مقابل نظام قرار دهند.

وی افزود: اسفند و اردیبهشت ماه را برای شورش های اجتماعی در ایران در نظر گرفته اند و می خواهند از درون اعتراضات را کلید بزنند و مردم را به تنش وادار کنند به نحوی که مریم رجوی هم عنوان کرده است که باید تجمعات را مدیریت کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بر خود می بالیم که در مقابل فشارها و تحریم ها ایستاده ایم گفت: ایران هسته ای بهانه و دروغ است و تنها هدف آنها از اعمال فشارها این است که ما از اسلام دست بکشیم.
نظرات بینندگان