arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۶۸۴۸
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۸ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۱

دانشکده مداحی راه اندازی می‌شود

سرفصل ها و طرح درس های این رشته توسط دکتر ˈسنگریˈ و کمیته تحقیق و پژوهش سازمان بسیج مداحان کشور تهیه شده و تحقیق برای تهیه متون درسی آن در حال انجام است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: تا دو سال آینده، دانشکده ˈهنر و ادبیات آیینی (مداحی)ˈ در دانشگاه بسیج راه اندازی می‌شود.

ˈعلی اکبر مداحیˈ در حاشیه برگزاری دوره آموزش مداحی در قم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرفصل ها و طرح درس های این رشته توسط دکتر ˈسنگریˈ و کمیته تحقیق و پژوهش سازمان بسیج مداحان کشور تهیه شده و تحقیق برای تهیه متون درسی آن در حال انجام است.

وی افزود: در این رشته تحصیلی علاوه بر دروس تخصصی مداحی به درس هایی همچون اخلاق، اعتقادات، سیره پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (س) نیز توجه شده است.

وی با بیان اینکه پذیرش در این رشته از طریق آزمون ورودی صورت می گیرد، شرط ورود به این رشته را ˈمداحˈ بودن ذکر کرد.

مداحی گفت: از حدود 100 هزار مداح کشور تاکنون 20 هزار مداح زن و مرد را در سازمان بسیج مداحان کشور ساماندهی کرده ایم که از این تعداد حدود هشت هزار نفر در دوره های آموزشی این سازمان شرکت کرده اند که حدود چهار هزار نفر از آنها بانوان بوده اند.

رییس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: آموزش و سازماندهی مداحان،تهیه و تدوین نظام تربیتی و آموزشی مداحان،اجرای تدابیر رهبر معظم انقلاب درخصوص مداحی، هیأت‌داری وشعرمذهبی، استعدادیابی و کادرسازی از بین مداحان نوجوان و جوان، تولید محصولات فاخر فرهنگی و ایجاد مدرسه مداحی برای دوره متوسطه تحصیلی از جمله برنامه های این سازمان است.

مداحی با بیان اینکه دستگاه حضرت سید الشهدا (ع) متعلق به همه مردم است، خاطرنشان کرد: مداحان یکی از اثرگذارترین اقشار جامعه بر روی توده های مردم با گرایش های مختلف هستند.

وی گفت: یکی از ضعف های مداحان کشور حضور کمرنگ این افراد در فضای مجازی (اینترنت) است که باید از توانمندی های این فضا بیشتر استفاده بشود.

وی اعلام کرد: سامانه پیامک این سازمان به شماره 20009516 آماده دریافت نظرها، پیشنهادها و انتقادهای مداحان سراسر کشور است.

وی گفت: علاقه مندان برای حضور در دوره های آموزشی این سازمان می توانند در سراسر کشور به بسیج نواحی مراجعه و یا در تهران با شماره تلفن 35947744 با پیش شماره 021 تماس بگیرند و یا به پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان کشور به نشانی http://basijmadahan.ir مراجعه کنند.

دوره‌های آموزشی مقدماتی و متوسطه مداحی به مدت هشت روز با شرکت 400 نفر بانوی مداح برگزیده از سراسر کشور در مرکز آموزشی امام علی (ع) قم با عنوان ˈشهیده فاتحی کرجوˈ برگزار شد و امروز پایان یافت.
نظرات بینندگان