arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۷۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۱ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۱

توصیه انتخاباتی «شجونی» به اصولگرایان

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: عقیده دارم اصولگرایان اگر به مبانی خود وفادار هستند، باید کارها را در میان خود تقسیم کنند و روی یک نامزد وحدت نظر داشته باشند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: حجت‌الاسلام جعفر شجونی یکشنبه شب در نشست سیاسی مدرسه علمیه معصومیه قم با اشاره به سابقه برخی افراد که امروز از کشور فراری شده‌اند، اظهار کرد: خاوری رئیس بانک ملی که اکنون در کانادا به سر می‌برد قبلا در بانک به عنوان پیشنماز می‌ایستاد یا همان کشمیری که شهید رجایی و باهنر را به شهادت رساند هرگاه صدای اذان را می‌شنید حتی روی برف و یخ هم به نماز می‌ایستاد.

وی افزود: انسان نیازمند دو ویژگی عقیده و تلاش است و در راستای این عقیده برای رسیدن به کمال تلاش می‌کند.

عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به پرسشی مبنی بر قبول نداشتن ولایت توسط برخی افراد سابقه‌دار در انقلاب گفت: به عقیده من این افراد هیچ سوادی ندارند و برای دانستن حقیقت هم تلاشی نکرده‌اند.

وی ادامه داد: ولایت فقیه به معنای رهبری یک انسان فهمیده و داناست که از سوی امام عصر(عج) دارای نیابت عام است.

شجونی با اشاره به استیضاح وزیر کار عنوان داشت: این مسئله از ابتدا اشتباه بود و نیازی به این کار احساس نمی‌شد؛ پس از واقعه مجلس به شهرهای مختلفی مسافرت کردم و دیدم که همه مردم از این مسئله ناراحت هستند ضمن اینکه مقام معظم رهبری نیز پاسخ همه افراد را طی سخنرانی در جمع مردم تبریز بیان فرمودند.

این فعال سیاسی افزود: نخستین کسی که ابراز ادب نسبت به سخنان رهبری کرد رئیس مجلس بود و رئیس جمهور هم البته با تاخیر نامه‌ای مبنی بر دلبستگی و ارادت به رهبری منتشر کرده است.

وی با بیان اینکه علما و روحانیون در طول تاریخ ایران دارای قدرت فراوانی بودند ابراز کرد: مراجع تقلید همواره در مقابل مستبدان ایستادگی می‌کردند؛ کشف حجاب و مبارزه با روحانیت در راستای حذف قدرت دین از جامعه بود.

شجونی بیان داشت: روحانیون همواره ریاست جامعه ایران را بر عهده داشته‌اند؛ کسانی که امروز می‌گویند ما حتی در زمان امام هم ولایت را قبول نداریم حسد در آنها ریشه دوانده است.

عضو جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: غرب هیچ‌گاه برای خود جایز نمی‌داند که یک کاندیدای شکست خورده هواداران خود را برای آشوب به خیابان بکشاند اما در ایران به فتنه‌گران کمک می‌کند.

شجونی با بیان اینکه دنیای استکبار در سال 88 گمان می‌کرد کار انقلاب تمام شده است ابراز کرد: آنها نقشه‌های فراوانی برای شکست انقلاب داشتند اما دیدند که خداوند هم با مسلمانان و شیعیان است.

این فعال سیاسی اختلاف میان کاندیداها در کشورهایی چون آمریکا، انگلیس و فرانسه را مورد توجه قرار داد و افزود: تمام این کشورها در این زمینه برای خود دادگاه‌هایی دارند که رأی آن فصل‌الخطاب است.

وی اضافه کرد: کروبی با اینکه تعداد آرایش از رأی‌های باطله هم کمتر بود معلوم نیست چرا با لباس روحانیت استخوان لای زخم نظام گذاشت؛ سخنان بی‌خردانه میرحسین و کروبی در خصوص تقلب به هیچ وجه پذیرفتنی نبوده و نیست.

شجونی در ارتباط با خاطرات خود از دوران تبعید امام راحل در پاریس گفت: روزانه تعداد زیادی از علما و دانشمندان مسلمان و غیر مسلمان و نیز خبرنگاران رسانه‌های گروهی به دیدن امام می‌آمدند و ابهت ایشان در آنها تاثیر می‌گذاشت.

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به برخی افراد که امروز جزو زمین‌داران بزرگ محسوب می‌شوند، ابراز کرد: گروهی امروز سایت جماران جمع شده‌اند در حالی که دیگر جماران پس از امام جماران نیست؛ امام تنها یک قطعه زمین در خمین داشت که از آن برای امرار معاش استفاده می‌کرد و اضافه آن را به طلاب قمی داد.

وی عنوان داشت: جامعه روحانیت مبارز امام و فرزندان او را دوست دارند؛ یک بار به سید حسن خمینی گفتم مراقب اطرافیان خود باشد.

شجونی خطاب به کسانی که امروز در سایت جماران اجتماع کرده‌اند، گفت: مگر امام راحل بارها بر حضور در راهپیمایی روز قدس و نماز جمعه تاکید نفرمود که امروز شما در این مراسم‌ها شرکت نمی‌کنید؟ این افراد نسبت به رهبری حسادت می‌کنند.

وی در خصوص ارتباط با آمریکا و نظرات رهبری در این زمینه گفت: برخی‌ها که از همان ابتدا به دنبال ارتباط با آمریکا بودند و فردی چون مهاجرانی را جلو می‌انداختند؛ اخیراً این نظر خود را به صورت علنی می‌گویند در حالی که امام و آیت‌الله خامنه‌ای همواره با این امر مخالف بودند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه عده‌ای از همان اوایل انقلاب به دنبال مادیات رفتند، افزود: آمریکا در میان مشکلات مادی و معنوی غرق شده و تنها به کشتار در کشورهایی چون عراق و افغانستان می‌پردازد؛ سئوال این است که چرا برخی‌ها به دنبال ارتباط با غرب هستند، من چیزی جز خیانت و وطن فروشی در این میان نمی‌بینم و اینکه آنها به دنبال شکستن رهبری هستند.

شجونی با تاکید بر دنباله روی از رهبری و ولایت خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند ما در کنار رهبری هستیم در حالی که قرآن و روایات تصریح دارند که باید تنها دنبال ولی زمان حرکت کرد.

عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به سئوال دیگری افزود: بیش از 34 سال است که خداوند انقلاب را نگاه داشته و ملت هم همواره پشتیبان رهبری بوده‌اند.

عضو جامعه روحانیت مبارز اقدامات حزب مشارکت را خیانت به کشور دانست و افزود: سران فتنه توبه نمی‌کنند و این کارها فایده‌ای ندارد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر امکان ورود ‌هاشمی به انتخابات بیان داشت: ‌هاشمی رفسنجانی وارد انتخابات نمی‌شود و اگر هم بیاید رأی نمی‌آورد.

شجونی در ارتباط با خاطرات خود از دوران طلبگی با‌ هاشمی گفت: در آن زمان به گفته خود‌ هاشمی، آیت‌الله بروجردی تمایل نداشت طلاب وارد سیاست شوند؛‌ هاشمی در 46 مورد از خاطرات خود از من تعریف کرده است.

این فعال سیاسی ادامه داد: جامعه روحانیت مبارز هنوز روی کاندیدای خاصی برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نظر ندارد.

وی افزود: در گذشته با آیت‌الله مهدوی کنی صحبت کردم که ایشان به همراه سه نفر دیگر از روحانیون ذی‌صلاح به رضایی، لاریجانی، باهنر و قالیباف بگویند که طی نامه‌ای از سران فتنه برائت بجویند و پس از آن جبهه پایداری و جامعه روحانیت روی یک کاندیدای واحد به توافق برسند اما این کار صورت نگرفت.

شجونی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر امکان جذب رأی توسط گروه‌های مختلف بیان داشت: عقیده دارم اصولگرایان اگر به مبانی خود وفادار هستند باید کارها را در میان خود تقسیم کنند و بر یک نامزد وحدت نظر داشته باشند.

سئوال دیگری که از شجونی پرسیده شد در خصوص وقایع اخیر مجلس و راهپیمایی 22 بهمن قم بود که وی در جواب گفت: در مجلس همه اشتباه کردند اما آن که مقدم بر دیگران عمل کرده تقصیر بیشتری دارد؛ در خصوص اقدام مردم در قم هم نظرم این است که حزب‌اللهی‌ها باید خود را کنترل کنند و سعی کنند کشور با آرامش به مسیر خود ادامه دهد؛ اینگونه اقدامات و بازی‌ها را صحیح نمی‌دانم.

شجونی در خصوص شیوه آشنایی خود با رهبر انقلاب اظهار کرد: خاندان خامنه‌ای افرادی فاضل و دانشمند بودند و خبر درس‌های فاخر آنها به گوش ما می‌رسید؛ در دوره اول مجلس هم با هم بودیم و چند بار هم در دوران ریاست جمهوری ایشان برایشان منبر رفتم.
نظرات بینندگان