arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۶۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۶ - ۱۵ آبان ۱۳۹۲

شکایت دانشگاه تهران علیه یک شرکت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: شرکت دانشگاهی پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران علی رغم لغو مجوز همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

به گزارش مهر، دکتر سید مهدی قمصری صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره غیرقانونی فعالیت کردن شرکت دانشگاهی پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران گفت: شرکت پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران، یک شرکت دانشگاهی بوده که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران فعالیت می کرده است، ولی این شرکت دو سال پیش به خاطر برخی از تخلفاتی که انجام داد، لغو مجوز شد و عذر آن از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران خواسته و قرار شد این شرکت فعالیت خود را متوقف کند.

وی ادامه داد: اما این شرکت در حال حاضر بدون توجه به نظر دانشگاه تهران و لغو مجوز شرکت همچنان در حال فعالیت به اسم دانشگاه تهران است و با لگوی دانشگاه تهران مدرک صادر می کند و شعبه هایی نیز در سراسر کشور ایجاد کرده است.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه مساله که مدارکی که توسط شرکت دانشگاهی پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران صادر می شود، اعتبار ندارد، افزود: از موارد عدم صداقت این مجموعه می توان به این مساله اشاره کرد، زمانیکه متقاضیان به این مجموعه مراجعه یا تماس می گیرند، مسئولان این شرکت  اعلام می کنند که این موسسه با دانشگاه تهران همکاری داشته و مدارکی که نیز صادر می کند مورد تایید دانشگاه تهران و وزارت علوم است در صورتی که اینگونه نبوده و مدارک این موسسه که با لگو و آرم دانشگاه تهران صادر می شود، فاقد اعتبار قانونی است.

قمصری افزود: اخیرا دانشگاه تهران با شکایتی که بر علیه این شرکت انجام داده، دفتر خارج از دانشگاه شرکت پلمپ شده و دانشگاه در حال پیگیری این مساله است.

وی ادامه داد: خیلی از افراد در این دوره ها شرکت کرده اند که وقتی استعلام می کنند، ما اعلام می‌کنیم که مدارک این شرکت مورد تایید نیست، اما گزارشاتی رسیده است در استعلام هایی که سازمان های مختلف از دانشگاه تهران داشته اند استعلام از رئیس دانشگاه تهران بوده ولی پاسخ استعلام توسط معاون شرکت دانشگاهی به سازمان های مربوطه ارایه شده و مدرک را تایید کرده است و آن سازمان نیز آن را پذیرفته است برای همین اساس دانشگاه تهران در این مساله تردید دارد که ممکن است این مساله شبکه ای عمل می شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران دوباره تاکید کرد: این شرکت هیچ ارتباطی با دانشگاه تهران ندارد، از نظر دانشگاه تهران و وزارت علوم فاقد اعتبار است، افرادی که به این شرکت مراجعه می کنند به این نکته توجه کنند که دوره هایی که این شرکت برگزار می کند و مدرک معادل می دهد، مورد تایید دانشگاه تهران و وزارت علوم نیست.

قمصری بیان کرد: این شرکت مدرک معادل کارشناسی، معادل کارشناسی ارشد و حتی معادل دکتری صادر می کند و برای هر رشته ای که داوطلبان متقاضی باشند، دوره برگزار می کند و حتی شاید این رشته معادل دانشگاهی هم نداشته باشد ولی برای آن دوره برگزار می شود و مدرکی هم که برای آن صادر می شود با آرم دانشگاه تهران است.

وی گفت: دانشگاه تهران بر خود لازم دید برای تنویر افکار عمومی این مساله را اعلام کند و تاکنون نیز چند مرتبه در جراید کثیرالانتشار به این مساله اشاره شده است که مدارک شرکت پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران مورد تایید دانشگاه نیست و طبق قانون افرادی که این مدرک را دارند نمی توانند از مزایای مدرک دانشگاهی برخوردار باشند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران تصریح کرد: بر اساس گزارشاتی که رسیده تاکنون بیش از هزار نفر در این دوره ها شرکت کرده اند و مدرک خود را به سازمان های مختلف ارائه کرده و از مزایایی که استحقاق آن را ندارند، در حال استفاده هستند.

قمصری همچنین افزود: این مساله از طریق دفتر حقوقی، روابط عمومی و حراست دانشگاه تهران پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: ما به همه سازمان ها اعلام می کنیم که این شرکت مورد تایید دانشگاه تهران نیست و فارغ التحصیلان و دارندگان مدرک آن مورد تایید دانشگاه نیستند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران اظهار کرد: در حال حاضر افراد زیادی که درنقاط مختلف ذی نفوذ هستند، در این دوره ها شرکت کرده اند و این ابهام وجود دارد شاید این افراد بخاطر استفاده از مزایای این دوره ها حاضر نیستند دست از حمایت این موسسه بردارند.
نظرات بینندگان