arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۹۶۵۸
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۸ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۳

شایعه مرگ سعود الفیصل

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شبکه‌های اجتماعی امروز از مرگ سعودالفیصل وزیر خارجه عربستان سعودی خبر دادند، خبری که سخنگوی وزارت خارجه این کشور را به واکنش واداشت.

خبرهایی مبنی بر مرگ شاهزاده سعود الفیصل وزیر امور خارجه پادشاهی عربستان سعودی امروز در پایگاه‌های شبکه های اجتماعی منتشر شد.

در پی گسترش این خبرها در پایگاه‌های اجتماعی، سخنگوی وزارت امور خارجه عربستان سعودی در واکنش به این خبرها آن را شایعه دانست.

"اسامه نقلی" سخنگوی وزارت امور خارجه عربستان سعودی در صفحه توئیتر خود در واکنش به انتشار این اخبار گفت: نمی دانم کسانی که در توئیتر حضور دارند این شایعه‌ها را از کجا می آورند و شاهزاده سعود الفیصل در کم تر از یک دقیقه قبل با من در حال گفت‌وگوی تلفنی بوده و برای اداره امور با من صحبت می کرد!.

دربار پادشاهی سعودی با صدور بیانیه ای در ۲۴ ژانویه گذشته اعلام کرده بود، شاهزاده سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان از ناحیه ستون فقرات در آمریکا تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

شاهزاده سعود الفیصل که از درد مزمن در ناحیه کمر رنج می‌برد، همچنین در سال ۲۰۱۲ برای رفع انسداد روده ناشی از یک عمل قبلی، تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

شاهزاده سعود الفیصل دومین فرزند ملک «فیصل بن عبدالعزیز» و برادرزاده «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه جدید عربستان است.

با وجود اینکه رسانه های سعودی اخیرا از احتمال برکناری سعود الفیصل از پست وزیر خارجه خبر داده بودند، اما سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در تغییرات گسترده ای که اخیرا در کابینه این کشور اعمال کرد، سعود الفیصل را در سمت خود ابقا کرد.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان