arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۹۲۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۳ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۵

آیت الله احمد خاتمی: ورود جنجالی به موضوع FATF کار را خراب می کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان این که دولت سعودی دولت ضد بشر، ضد حقوق بشر، ضد قرآن و ضد اسلام است گفت: دولت سعودی خائن الحرمین شریفین هستند نه خادم الرحمین شریفین.

به گزارش انتخاب، آیت الله احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به احانت های که در تریبون های سعودی به ملت بزرگ ایران می شود اظهار کرد: سزاوارترین جایی که باید به اراجیف سعودی ها در اهانت به ملت بزرگ ایران داد خطبه های نماز جمعه و آن هم نماز جمعه ام القرای جهان اسلام یعنی تهران است.

وی با اشاره به این که وهابیت در عربستان حاکم است و از دبستان تا دبیرستان فرهنگ وهابیت را به فرزندان خود یاد می دهند که همان تفکر تکفیر پرور است افزود: در روز عید قربان شینیدیم که داعشی ها 19 جوان را در مسلخ برده وسر بریدند که از نشانه های تفکر تکفیری است و خوشبختانه در نشستی که در چچن برگزار شد علمای سنی و الازهر وهابیت از اسلام بیگانه است و به اسلام ربطی ندارد.

وی با اشاره به این که دولت آل سعود از 280 سال قبل شکل گرفته است تWریح کرد: در طول نزدیک به 3 قرن آل سعود با وحشی گری، آدم کشی و غارت گری کار را پیش برده اند و آنچه امروز در یمن شاهد آن هستیم نمایشی از 3 قرن جنایت آل سعود است.

امام جمعه موقت تهران همچنین به رفاقت دولت سعودی با صهیونیست های اشاره کرد و گفت: امید است به زودی جهان اسلام سقوط آل سعود را جشن بگیرد.

خاتمی در رابطه با طرح آتش بس در سوریه گفت: ما از هر گامی که جلوی خونریزی در سوریه را بگیرد استقبال می کنیم ولی آمریکا و تکفیرها آتش بس را برای تجدید قوایشان مطرح می کنند و همواره آتش بس را شکسته اند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطر نشان کرد: تا زمانی که آمریکا در سوریه است سوریه روز آرام نخواهد دید و تنها راه این است که جنایتکاران تکفیری به حضور اشغالگرانه شان در سوریه پایان دهند چرا که بدون اجازه دولت سوریه در این کشورحضور دارند اما ایران با درخواست دولت قانونی سوریه به کمک مستشاری در کشور می پردازد.

خاتمی با اشاره به این که تصمیم گیری در مورد FATF در شورای امنیت ملی است و نه نماز جمعه گفت: نماز جمعه جای روشنگری است و باید به این موضوعات پرداخته شود که اگر این اتفاق نیوفتد امامان جمعه را از تحلیل های سیاسی باز خواهند داشت در حالی که نماز جمعه نماز عبادی سیاسی است و باید در آن به مسائل مختلف پرداخته شود.

امام جمعI موقت تهران با بیان این که جامعه دینی باید مستقل باشد و مطابق اصل 153 قانون اساسی هر قراردادی که باعث سلطه بر کشور شود غیر قابل قبول است گفت: قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد FATFباید اجازه نقد و بررسی عالمانه داده شود از سیاسی کردن موضوع پرهیز کنیم چرا که ورود جنجالی در این مساله کار را خراب خواهد کرد.

وی افزود: شورای عالی امنیت ملی بر تصمیم گیری در رابطه با FATFباید به استقلال کشور توجه داشته باشد و عهد شکنی طرف مذاکره را در نظر بگیرد و اگر دید این قرارداد به استقلال کشور ضربه می زند قاطعانه آن را رد کند.

وی در ادامه به ضرورت آمارگیری در کشور اشاره کرد و گفت: برای تصمیم گیری در امور کشور آمار دقیق بسیار تعیین کننده است و مطابق فرمایش مقام معظم رهبری دستکاری در آمارها گناه کبیره به حساب می آید چون هیچ مصلحتی در کشور بالاتر از صداقت، شفافیت و روراستی با مردم نیست.

خاتمی همچنین با تبریک ولادت امام هادی (ع) گفت: امام هادی (ع) در عرصه ساماندهی شیعه و سازماندهی وکالت نقش ارزنده ای داشتند و شرایط را برای آماده سازی شیعه جهت زندگی در عصر غیبت فراهم کردند.

امام جمعه موقت تهران با تبریک پیشاپیش به مناسبت عید غدیر گفت: غدیر باید همیشه باشد چرا که تجلی بیعت با امامت است و ولایت فقیه قطره ای از دریای بی کران آن است و هیچ روزی در سال نیست که تا این اندازه به شادی و جشن در آن تشویق شده باشیم.

وی ضمن گرامیداشت آیت الله خزعلی رییس بنیاد بین المللی غدیر و تبریک به مناسبت آغاز هفته دفا ع مقدس گفت: دفاع مقدس سند افتخار برای ملت ایران است و باید فرهنگ جهادی دفاع مقدس ادامه پیدا کند.

خاتمی همچنین با اشاره به آغاز سال تحصیلی خطاب به معلمان گفت: معلمان مسئولیت سنگینی بر دوش دارند و باید امانت دار بوده و نسل صالحی به جامعه تحویل دهند.

 آیت الله احمد خاتمی در خطبه های اول نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر این که عیب جویی در شان مسلمان نیست گفت: عیب جویی درنده خویی روانی است و درست است که نام آن را بیماری روانی بگذاریم که مسری هم است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: در عرصه سیاسی هم اگر قرار باشد جناح ها به دنبال پیدا کردن نقطه ضعف از هم باشند نشان از بیماری اجتماعی است.

وی با بیان اینکه عیب جویی از گناهان بزرگ است گفت: عیب جویان خودشان روزی رسوا خواهند شد و مهم ترین راه درمان این بیماری این است که جامعه افراد عیب جو را منزوی کند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان