arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۶۴۰۴۷
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۵ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۶
محسن غرویان در گفتگو با «انتخاب»:

حضور زنان در استادیوم های فوتبال به لحاظ شرعی و فقهی مشکلی ندارد / علما به حضور تماشاچیان زن در مسابقات والیبال اشکالی نگرفتند / مشکل حضور زنان در استادیوم فوتبال قابل حل است

آیت الله محسن غرویان بر این باور است که حضور زنان در استادیوم های فوتبال به لحاظ فقهی و شرعی مشکلی ندارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آیت الله محسن غرویان بر این باور است که حضور زنان در استادیوم های فوتبال به لحاظ فقهی و شرعی مشکلی ندارد.
 
استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با «انتخاب» اظهار داشت: حضور زنان در استادیوم های فوتبال به لحاظ شرعی و فقهی مشکلی ندارد، اما برخی فقها آن را به به خاطر مفسده ای که احتمالا بر آن مترتب می شود، مورد اشکال می دانند.

وی افزود: البته این مشکلات می تواند حل شود، والا فرقی بین مسابقه والیبال با فوتبال نیست که زنان توانستند در آن حضور یابند. بانوان در استادیوم فوتبال نیز می توانند حضور داشته باشند و این ماجرا فی نفسه دارای اشکال نیست.
 
غرویان تاکید کرد: پیش از حضور بانوان در استادیوم فوتبال، باید جلوی حواشی و گناه های آن مانند فحاشی ها گرفته شود.
 
وی با بیان اینکه مسائل قابل حل است، اضافه کرد: بانوان اخیرا در استادیوم های والیبال حضور یافتند و مشکلی پیش نیامد و علما نیز به آن اشکالی نگرفتند. این درحالیست که سالن والیبال کوچکتر است و فاصله ی تماشاگران به زمین بازی و بازیکنان بسیار نزدیک است. به هرحال این اتفاق می تواند برای فوتبال هم بیافتد.
 
غرویان در ادامه اظهار داشت: دولت باید زمینه های ورود زنان را با حفظ مسائل امنیتی، ارزش ها و مسائل اخلاقی فراهم کند تا آن ها هم بتوانند در اماکن ورزشی بعنوان تماشاگر حضور پیدا پیدا کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: همانطور که دولت توانست زمینه حضور زنان در مسابقات والیبال را فراهم کند، در فوبتال هم می تواند چنین اتفاقی را شکل دهد.
 
استاد حوزه و دانشگاه گفت: این مسئله باید در مجلس قانونگذاری طرح شود، و شورای فرهنگ عمومی نیز باید آن را مورد بررسی قرار دهد.
نظرات بینندگان