arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۷۳۳۲
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۹ - ۰۳ آبان ۱۳۹۷

اگزما در پاییز؛ چگونه جلوگیری کنیم؟

اگزما در پاییز ممکن است رخ دهد، به همین منظور توضیه می شود از مرطوب کننده ها استفاده شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

 

اگزما در پاییز ممکن است رخ دهد، به همین منظور توضیه می شود از مرطوب کننده ها استفاده شود.

محمد ایمانی متخصص پوست و مو اظهار داشت: فصل پاییز شرع فصل خشکی هواست که این موضوع ارتباط مستقیمی با خشکی پوست دارد که اگزماهای پوستی هم رابطه زیادی با خشکی پوست دارند و افرادی که پوست خشک دارند بیشتر در معرض اگزماهای پوستی قرار دارند.

وی افزود: توصیه می‌شود افرادی که از قبل زمینه حساسیت‌های پوستی دارند با شروع فصل پاییز استفاده از مرطوب کننده‌ها را بیشتر کرده و شستشوی پوست با صابون‌های خاص گلیسیرینه را در برنامه روزانه خود قرار دهند.

ایمانی ادامه داد: مصرف میوه و سبزی نیز می‌تواند به کاهش خشکی پوست کمک زیادی کند؛ در مواقعی با رعایت همین نکات ساده می‌توان از بروز اگزما پیشگیری به عمل آورد.

متخصص پوست و مو گفت: اگزما در واقع نوعی حساسیت است که شروع آن با نوعی پوسته ریزی و ادامه آن با دانه‌های آبدار است که پس از مدتی پوست حالت چرمی به خود می‌گیرد، آب برای پوست مبتلا به اگزما ضرری ندارد اما ترکیبات شوینده‌ها باید به گونه‌ای باشد که پوشت را خشک نکند این افراد باید از شوینده‌های غیرصابونی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مصرف برخی مواد غذایی باعث تشدید اگزما می‌شود، افزود: پیدا کردن این ماده غذایی حساسیت‌زا با خود فرد است که باید در این زمینه دقت بیشتری به خرج دهد.

منبع: فارس
نظرات بینندگان