arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۴ - ۰۹ آبان ۱۳۹۷

خودروهای خودران فورد در پکن ویراژ می دهند / از آزمون جاده ای تا دریافت نشان استاندارد

گروه خودروسازی فورد، در نظر دارد با همکاری شرکت چینی بایدو، برای آزمایش اتومبیل های خود ران در جاده های پکن، برنامه ریزی کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

گروه خودروسازی فورد، در نظر دارد با همکاری شرکت چینی بایدو، برای آزمایش خودروهای خود ران در جاده های پکن، برنامه ریزی کند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گروه خودروسازی فورد پروژه تست خودرو موسوم به  Baidu-Ford L4 را با آزمون درون جاده ای تا پایان امسال آغاز می کند. بر این اساس پکن به زودی شاهد یک ماشین غیرچینی دیگر در جاده های خود خواهد بود.

فورد، پیش نویس یک قرارداد دو ساله را با شرکت بایدو امضا کرده است. هدف اصلی این قرارداد، توسعه و آزمایش وسایل نقلیه خودران و انطباق این خودروها با  استانداردهای اتوماسیون رانندگی است.

این به این معنی است که خودروهایی که در این آزمایش حضور دارند، باید پس از اتمام پروژه آزمایشی به شکل مستقل عمل کنند.  این خودروها با سیستم رانندگی مجازی آپولو تجهیز شده و توسط تیم مهندسان فورد ساخته شده اند.

فورد در بیانیه جدید خود در خصوص این خودروها اعلام کرد که این آزمایش ها در جاده های باز برای آزمایشات خودروی خودران در پکن اجرا خواهد شد و احتمالا در آینده به ترتیب به دیگر شهرهای چین نیز وارد می شود.

هم اکنون بایدو در حال دریافت مجوز برای این پروژه است، اما سخنگوی فورد تاکید دارد که آزمایشات جاده ای در پایان سال جاری آغاز خواهد شد.

این خبر پس از آن منتشر شده که دایملر به عوان نخستین گروه خودروساز خارجی اعلام کرد که در حال تلاش برای دریافت مجوز رانندگی درجه 4 در چین است. بر اساس قرارداد فورد و بایدو، شرکت بایدو، اولین شرکت چینی است که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت خواهد کرد.

 

نظرات بینندگان