arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۹۷۴۰
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۱ - ۱۷ آبان ۱۳۹۷

درمان سرماخوردگی نوزاد

درمان سرماخوردگی و به ویژه سرماخوردگی های فصل پاییز ساده نیست. اما تحمل سرماخوردگی برای بزرگسالان ساده تر از نوزاد یا کودک  است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

درمان سرماخوردگی و به ویژه سرماخوردگی های فصل پاییز ساده نیست. اما تحمل سرماخوردگی برای بزرگسالان ساده تر از نوزاد یا کودک  است.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، برای درمان سرماخوردگی نوزاد گام نخست مراجعه به پزشک متخصص کودکان است. هیچ درمان و راهکاری نمی تواند جای معاینه بالینی نوزاد توسط پزشک متخصص را بگیرد. در کنار این معاینه برخی راهکارهای مکمل می تواند به درمان سرماخوردگی نوزاد کمک کند.

برخی از مهمترین علائم نوزاد در هنگام سرماخوردگی تب بالا، عدم تمایل به شیر، بی قراری شدید و گریه های طولانی است. علائمی که بهتر است هر چه سریعتراز سوی والدین مورد توجه قرار گیرند.

درست است که پس از مراجعه به پزشک متخصص، داروهایی برای کودک تجویز می شود، اما نحوه استفاده از این داروها نیز بسیار مهم است. یکی از مواردی که برای نوزاد از اهمیت بالایی برخوردار است، نحوه باز شدن مجرای تنفسی اوست. سعی کنید مجرای تنفس نوزاد را با اسپری یا سرم های نمکی تخلیه کنید.

درمان سرماخوردگی نوزاد

صبر و حوصله والدین در هنگام بیماری نوزاد نیز حائز اهمیت است. طبیعی است نوزاد شما در حین بیماری بیش از همیشه بی قرار باشد. سعی کنید آرامش داشته باشید و سر نوزاد داد و فریاد نکنید. دقت کنید برخی داروها خواب آور هستند، اما نوزاد به علت بی قراری خوابی بسیار سبک پیدا کرده است. پس محیط خانه را ساکت نگه دارید.

از دستگاه بخور در اتاق نوزاد استفاده کنید. سعی کنید همیشه از سرماخوردگی نوزاد پیشگیری کنید. قدرت بدن نوزاد در برابر سرماخوردگی مثل شما نیست، بنابراین وقتی هوا سرد است برای نوزاد لباس هایی گرم تر از آنچه برای خودتان در نظر می گیرید تهیه کنید.

 

نظرات بینندگان