arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۸۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۳ - ۰۳ دی ۱۳۹۷

جاده هراز مسدود شد

انسداد این محور به مدت دو روز در تاریخ های ۳ و ۴ دی ماه خواهد بود و رانندگانی که قصد تردد از این محور را دارند می توانند از محور جایگزین سوادکوه استفاده کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

علیرضا قدمی از انسداد محور هراز از ساعت ۸ صبح امروز تا ساعت ۱۷ عصر طی دو روز برای انجام عملیات راهسازی در کیلومتر ۷۶ خبر داد.

وی افزود: انسداد این محور به مدت دو روز در تاریخ های ۳ و ۴ دی ماه خواهد بود و رانندگانی که قصد تردد از این محور را دارند می توانند از محور جایگزین سوادکوه استفاده کنند.

 جاده ۷۷ یا جاده هراز، به همراه جاده ۵۹ (کرج-چالوس)، مهم‌ترین جاده تهران-مازندران است. این جاده از درهٔ رود هراز می‌گذرد و نزدیک‌ترین راه اصلی به قله دماوند است.

این جاده یکی از زیباترین و تاریخی‌ترین جاده‌های جهان است. همچنین این جاده کوتاه‌ترین مسیر تردد میان دو شهر تهران و آمل است؛ معمولا حجم زیاد تردد در کنار ظرفیت کم جاده گاهی موجب به وجود آمدن ترافیک‌های بسیار طولانی می‌شود.

پروژه چهاربانده کردن این جاده در دست اجرا بوده و هم‌اکنون حدود نیمی از این مسیر چهاربانده شده‌است. جاده هراز دارای ۱۵ تونل بوده که طولانی‌ترین آن‌ها بیش از ۱۵۰۰ متر طول دارد. کار ساخت این جاده ۲۳ سال به طول انجامید.

اگرچه استفاده از دره هراز به عنوان راه ارتباطی آمل به شهر ری سابقه طولانی دارد، ولی جاده هراز یکی از جدیدترین جاده‌های اتوموبیل‌روی منتهی به شمال کشور است. در اطراف این جاده جاذبه‌های گردشگری تاریخی، طبیعی و مذهبی وجود داشته و همین امر نیز موجب ترغیب مسافران بیشتری به استفاده از این جاده شده‌ است.

منبع:ایسنا

نظرات بینندگان