arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۲۳۷
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۳ - ۰۷ دی ۱۳۹۷

اگر استرس دارید ویتامین B بخورید

استرس یکی از خطرناک ترین احساسات قرن اخیر است. یک احساس همه گیر که اغلب افراد در برهه های مختلف زندگی آن را تحمل کرده اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

استرس یکی از خطرناک ترین احساسات قرن اخیر است. یک احساس همه گیر که اغلب افراد در برهه های مختلف زندگی آن را تحمل کرده اند.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، همانقدر که استرس نداشتن می تواند گاهی بد باشد، استرس بیش از حد خطرناک است. برخی از افراد از شدت بیخیالی و عدم استرس دیگران را کلافه می کنند و برخی دیگر با استرسهای مدام و پر تعداد خود باعث می شوند همه احساس هراس کنند.

بر این اساس می توان استرسها را به دو گروه استرس مثبت و استرس منفی تقسیم کرد. وقتی شما برای امتحانات خود یا یک وظیفه کاری استرس داشته باشید، این یک استرس مثبت است، اما استرس و تپش قلب هنگام خروج از خانه برای خرید روزمره، استرس از اتفاقات غیرقابل پیشبینی، استرس از رانندگی و مواردی مشابه طبیعی نیست.

اکنون گروهی از پژوهشگران معتقدند که می توان استرس روزرمره و بی مورد را با مصرف ویتامین B کنترل کرد. درواقع ویتامین B ضمن ایجاد احساس آرامش و کاهش اضطراب به افراد کمک می کند حس بهتری نسبت به زندگی داشته باشند.

اگر استرس دارید ویتامین B بخورید

به طور کلی ویتامین های گروه B از مثبت ترین ویتامین ها برای سیستم اعصاب محسوب می شوند.این گروه ویتامین ها با تقویت سسیستم اعصاب قدرت تمرکز،آرامش و حتی تنظیم خواب افراد را بر عهده دارند. به طور کلی توصیه می شود افرادی که مضطرب هستند روی تغذیه خود نیز دقت بیشتری کرده و از مصرف مکرر کافئین ها یا خوراکی های محرک اجتناب کنند.

جالب است بدانید ویتامین های گروه B مانع از گرفتگی عضلات و اسپاسم های عصبی می شوند و در نتیجه احساسات مثبت تری برای فرد ایجاد می کند.

 

نظرات بینندگان