arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۸۶۲۸
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۲ - ۲۸ تير ۱۴۰۰

راز‌هایی برای کاهش وزن سریع (قسمت سوم)

بسیاری از افراد که با مشکل اضافه وزن مواجهند به دنبال راه‌هایی برای کاهش وزن سریعند. همه ما در مورد اهمیت رژیم غذایی مناسب و ورزش می‌دانیم، اما چه راهکار‌های جالب دیگری وجود دارد؟
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بسیاری از افراد که با مشکل اضافه وزن مواجهند به دنبال راه‌هایی برای کاهش وزن سریعند. همه ما در مورد اهمیت رژیم غذایی مناسب و ورزش می‌دانیم، اما چه راهکار‌های جالب دیگری وجود دارد؟

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، ما می‌دانیم که کاهش وزن، می‌تواند بسیار سخت باشد. اما روش‌هایی نیز وجود دارند که کاهش وزن را تسهیل می‌کنند:

ساندویچ
ساندویچ خود را کم حجم‌تر کنید

روش دیگر برای کاهش کربوهیدرات و کالری و کاهش سریع وزن این است که ساندویچ خود را با یک نان درست کنید. انتخاب یک برش نان به جای دو برش، ۷۰-۹۰ کالری در بدن شما صرفه جویی می‌کند و فضای بیشتری را برای انباشتن مواد سالم مانند کاهو، گوجه فرنگی، جوانه و آووکادو برای شما فراهم می‌کند.

ویتامین

ویتامین‌های مختلفی مصرف کنید

اگر رژیم غذایی غنی از میوه‌ها و سبزیجات تازه می‌خورید، احتمال اینکه ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم برای کمک به کاهش وزن و کاهش سریع وزن را دریافت کنید، وجود دارد. اما همچنین بهتر است ویتامین‌هایی مصرف کنید که می‌توانند رژیم غذایی شما را تکمیل کنند. ویتامین‌های گروه B (به ویژه B۲ و B۱۲) می‌توانند انرژی را تقویت کنند، ویتامین D می‌تواند اشتها را تنظیم کرده و به کاهش وزن کمک کند، و منیزیم می‌تواند باعث لیپولیز شود، فرایندی که بدن شما چربی را از محل ذخیره خود آزاد می‌کند.

سس تند

سس تند  بخورید

غذا‌های مورد علاقه خود را با  سس فلفل قرمز آماده  کنید. فلفل حاوی کپسایسین، نوعی مهار کننده اشتها است. یک مطالعه در مجله تغذیه بالینی آمریکا نشان داد افرادی که کپسایسین می‌خورند در وعده بعدی ۲۰۰ کالری کمتر مصرف می‌کنند. این نه تنها به شما در کاهش کالری و تقویت کاهش وزن کمک می‌کند، بلکه محققان همچنین دریافته اند که کپسایسین به شما کمک می‌کند چربی شکم خود را کاهش داده و سریع‌تر  وزن کم کنید.

بنویسید

خوراکی‌هایی  را که می‌خورید بنویسید

در حالی که از وعده غذایی یا میان وعده خود لذت می‌برید، بد نیست که آن را یادداشت کنید. می‌توانید وعده‌های روزانه خود را در گوشی هوشمند، تبلت یا حتی روی کاغذ بنویسید.

نظرات بینندگان